'علی شکوری راد دستگیر شد'

Image caption حزب مشارکت از احزاب مخالف دولت ایران است

وب سایت های خبری وابسته به جناح اصلاح طلب در ایران از دستگیری احتمالی علی شکوری راد، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی، خبر داده اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده در وب سایت های جناح مخالف دولت، علی شکوری راد در روزهای اخیر چند بار از سوی مقام های قضایی احضار شده بود و روز سه شنبه (۲۰ مهر) پس از مراجعه به دادسرا به منزل بازنگشته است.

مقام های قضایی ایران هنوز رسما درباره بازداشت احتمالی این فعال سیاسی اظهار نظری نکرده اند.

این عضو حزب مشارکت هفته گذشته با انتشار مطلبی انتقادی در وبلاگ شخصی خود درباره غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه و دادستان کل کشور نوشته بود: "افتضاح قضائی، محسنی اژه ای باید برود".

آقای محسنی اژه ای روز دوشنبه (۵ مهر) گفته بود: "کمیسیون ماده ۱۰ احزاب نسبت به [تخلفات] حزب مشارکت و سازمان مجاهدین اقدام کرد و پروانه این دو جریان را متوقف و از دادگاه تقاضای انحلال حزب مشارکت و سازمان مجاهدین را کرد و دادگاه این دو حزب را منحل کرد و این دو حزب حق فعالیت ندارند".

حزب مشارکت می گوید که دادگاهی در ماه مرداد امسال در تهران تصمیم کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در مورد توقیف پروانه این تشکل را ابطال کرده بود، اما سپس دادگاه دیگری علیه حزب مشارکت رای داد.

آقای شکوری راد در وبلاگ خود نوشت که حکم جدید بدون رعایت تشریفات قانونی و بدون حضور نمایندگان حزب صادر شده و هدف از آن حفظ حیثیت غلامحسین محسنی اژه ای بود که در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود به عنوان سخنگوی جدید قوه قضائیه، بر اساس "شنیده ها" و "تمایلات قلبی" از انحلال دو حزب اصلاح طلب خبر داده بود.

در پی انتخابات جنجالی خرداد ۱۳۸۸ بسیاری از اعضای ارشد حزب مشارکت دستگیر و برخی از آنها با قرار وثیقه آزاد شدند.

بر اساس اطلاعات موجود در سایت نوروز که به این حزب وابسته است، در حال حاضر ۱۶ تن از اعضای ارشد این حزب از جمله محسن میردامادی، دبیرکل آن، عبدالله رمضان زاده قائم مقام دبیرکل این حزب و نیز مصطفی تاج زاده عضو شورای مرکزی حزب مشارکت هنوز در زندان بسر می برند.

مطالب مرتبط