سپاه: در انفجار پادگان خرم آباد ۱۸ تن کشته شدند

لرستان
Image caption سپاه پاسداران اعلام کرده است که انفجار در پادگان لرستان یک "حادثه" بوده است

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران استان لرستان، در غرب ایران گفته است که در انفجار روز گذشته در یکی از پادگان های سپاه، ۱۸ نفر کشته و ۱۴ نفر مجروح شده اند.

سرتیپ یدالله بوعلی، جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل استان لرستان، روز چهارشنبه ۲۱ مهر ماه (۱۳ اکتبر) با اعلام این خبر گفت که این آمار تقریبا نهایی است.

به گفته آقای بوعلی، ساعت ۱۱ صبح روز گذشته، ۲۰ مهر ماه به علت آتش سوزی و سرایت آتش به محل نگهداری مهمات، انفجاری در "پادگان امام علی لرستان" رخ داده است که در اثر این انفجار تعدادی از کارکنان این پادگان که از مراکز آموزشی سپاه پاسداران بوده است، کشته و مجروح شده اند.

رضا رحیمی نسب، نماینده خرم آباد در مجلس ایران درباره علت وقوع این حادثه به خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا گفت: "گیاهان خشک و علف های هرز اطراف این پادگان دچار آتش سوزی شده بوده که با وزش باد، آتش به انبار مهمات سرایت کرده و سبب انفجار در این پادگان شده است."

روز گذشته و چند ساعت پس از وقوع این انفجار، روابط عمومی سپاه پاسداران ایران با انتشار بیانیه ای، خبر این حادثه را منتشر کرده بود، اما آماری از کشته شدگان و مجروحان این حادثه منتشر نشده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی کشته شدن تعدادی از اعضای سپاه پاسداران استان لرستان، دو روز چهارشنبه و پنجشنبه در این استان عزای عمومی اعلام شده است.

مطالب مرتبط