علی مطهری عضو هیات نظارت بر مطبوعات ایران شد

علی مطهری
Image caption مجلس ایران با اکثریت آرا، علی مطهری را به نمایندگی در هیات نظارت بر مطبوعات برگزید

علی مطهری، نماینده اصولگرا و منتقد دولت با رای نمایندگان مجلس ایران به عنوان نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب شد.

در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه (۱۳ اکتبر) مجلس ایران، علی مطهری با ۹۰ رای به نمایندگی از مجلس ایران برای عضویت هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری ها از ایران از مجموع ۱۸۵ رای نمایندگان مجلس، حسن کامران که پیش از این نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات بود، فقط ۵۹ رای به دست آورد.

مجلس ایران در حالی آقای مطهری را به نمایندگی در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب کرده است که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران به تازگی از او شکایت کرده بود و او در دفاعیه خود نوشته بود که اگر نتوان از رئیس جمهوری انتقاد کرد، جمهوری اسلامی فرقی با دیکتاتوری ندارد.

آقای مطهری همچنین آقای احمدی نژاد را از مقصران وقایع پس از انتخابات ایران می داند و گفته است که او هم باید همراه با میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ایران، محاکمه شود.

بر اساس قانون مطبوعات در ایران، نمایندگانی از قوه قضائیه، مجلس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، حوزه علمیه قم و شورای عالی انقلاب فرهنگی و یک نماینده از طرف مدیران مسئول مطبوعات، اعضای هیات نظارت بر مطبوعات را تشکیل می دهند.

وزارت ارشاد مسئول برگزاری انتخاباتی است که در آن نماینده مدیران مسئول مطبوعات انتخاب می شوند و سه نماینده مجلس، وزارت ارشاد و قوه قضائیه مسئول بررسی صلاحیت نامزدهای این انتخابات خواهند بود.

پیش تر خبرگزاری مهر اعلام کرده بود که انتخابات نماینده مدیران مسئول مطبوعات که قرار بود ۱۵ مهر ماه برگزار شود، به تعویق افتاده است و به نقل از محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی نوشت که این انتخابات تا نیمه آذر ماه برگزار خواهد شد.

علی مطهری که فرزند مرتضی مطهری، از روحانیون بلندپایه ایرانی در ابتدای انقلاب ایران است، در دور نخست ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد هم در پاره ای از موضوعات از منتقدان او به شمار می رفت.

مطالب مرتبط