امکانات مخابراتی دو درصد از مشترکان تلفن در ایران قطع شد

شرکت مخابرات ایران
Image caption به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اگر مشترکی بدهی خود را به این شرکت نپردازد، شرکت می تواند از اموال او برداشت کند

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران از قطع خطوط دو درصد از مشترکان این شرکت به دلیل بدهی خبر داده است که بر اساس آمار، دست کم نیم میلیون نفر را شامل می‌شود.

صابر فیضی، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران روز چهار شنبه ۲۱ مهر (۱۳ اکتبر) گفت: "در یکی از بندهای قرار داد بین مشترک و مخابرات، مشترک موافقت کرده است که در صورت عدم پرداخت بدهی، شرکت مخابرات می تواند سایر امکانات وی را قطع کند و در صورتیکه بدهی از این طریق نیز وصول نشود، مخابرات حتی می تواند از سایر اموال وی برداشت کند".

آقای فیضی با اشاره به فرم اشتراک مخابرات، گفت: "شرکت مخابرات ایران مطابق با قرار داد فی مابین مشترک و مخابرات، به عنوان سرویس دهنده عمل می کند و چنانچه مشترکان در زمان خرید خطوط مخابراتی نسبت به بندهای آن متعهد شده باشند، باید از آن تبعیت کند".

به گفته آقای فیضی بر اساس این قرار داد، شرکت مخابرات ایران می تواند به دلیل بدهی خط تلفن ثابت، ارتباط تلفن همراه مشترک را هم قطع کند.

پیشتر و در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران و قطع سیستم پیامک در موارد متعدد توسط مخابرات، برخى از کاربران موبایل قصد داشتند از اپراتورهاى تلفن همراه به دیوان عدالت ادارى شکایت کرده و ادعاى خسارت کنند.

اما با توجه به قوانین و مقررات موجود، امکان دریافت خسارت از سوی کاربران و شرکت های فعال بابت عدم دریافت سرویس پیام کوتاه مشخص نبود.

علت این بود که هنوز قانونی که حقوق کاربران و وظایف ارائه کنندگان خدمات ارتباطی در قبال آنها را تصریح کند در ایران وجود ندارد.

قانون نظام جامع ارتباطات ایران هم که مبنای تعریف شرایط چنین تعاملی را ایجاد خواهد کرد، طبق برنامه پنجم توسعه مى‌بایست تا انتهاى سال جاری از سوى دولت آماده شده و به تصویب مجلس برسد.

بنابر تازه ترین آماری که شرکت مخابرات ایران منتشر کرده است، این شرکت هم اکنون نزدیک به ۲۵ میلیون مشترک تلفن ثابت و بیشتر از ۳۱ میلیون مشترک تلفن همراه دارد.

مطالب مرتبط