سلامتی: سازمان مجاهدین انقلاب به فعالیت خود ادامه می‌دهد

سازمان مجاهدین انقلاب
Image caption سازمان مجاهدین انقلاب یکی از تشکل‌های اصلی اصلاح‌طلبان در ایران است

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در ایران اعلام کرد که این سازمان کماکان خود را قانونی دانسته و "در چارچوب قانون" به فعالیت ادامه می دهد.

به گزارش وبسایت کلمه، محمد سلامتی، دبیر کل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در نامه ای خطاب به مدیرکل سیاسی وزارت کشور نوشت که مطابق قانون، ابلاغ آرای قضایی به عهده دادگستری است و در نتیجه نامه ای که دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در مورد منحل شدن سازمان فرستاده است، وجاهت قانونی ندارد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب روز ۱۹ مهرماه در نامه ای به سازمان مجاهدین انقلاب، اطلاع داده بود که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب رأی به انحلال سازمان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی داده است.

در پاسخ دبیرکل سازمان مجاهدان انقلاب اسلامی به نامه وزارت کشور آمده است: "سازمان تا این لحظه هیچگونه اطلاعی از اقدامات دادسرای محترم در مراحل مختلف تحقیق و بررسی و صدور کیفرخواست و تشکیل دادگاه و صدور حکم و مفاد آن ندارد."

آقای سلامتی نوشته است که سازمان مجاهدین انقلاب اطلاعیه وزارت کشور ایران را در مورد "غیر قانونی" بودن خود به رسمیت نمی شناسد و "در چارچوب قانون" به فعالیت خود ادامه می دهد.

این در حالی است که مقامات قضایی ایران می گویند که دادگاه انقلاب تهران اخیرا سازمان مجاهدین انقلاب و جبهه مشارکت ایران اسلامی، دو تشکل اصلی جناح اصلاح طلب ایران را منحل کرده است.

حزب مشارکت هم در واکنش به انشار گزارش های مربوط به انحلال این دو حزب، روند قانونی منتهی به صدور این حکم را مخدوش اعلام کرده بود.

علی شکوری راد، عضو شورای مرکزی حزب مشارکت در وبلاگ شخصی خود نوشت که این حکم بدون رعایت تشریفات قانونی و بدون حضور نمایندگان حزب صادر شده است.

آقای شکوری راد پس از انتشار چند یادداشت در اعتراض به صدور این حکم بازداشت شد.

مصطفی تاجزاده، از چهره های سرشناس جناح اصلاح طلب ایران که هم در جبهه مشارکت و هم در سازمان مجاهدین انقلاب عضویت دارد، در تازه ترین ملاقات خود با همسرش در زندان اوین گفته بود که انحلال این دو حزب قانونی نیست و پیشنهاد کرده بود که این دو حزب برای نشان دادن میزان محبوبیت خود در جامعه به عضوگیری بپردازند.