پلیس ایران: ماهواره مانند مواد مخدر خطرناک است

ماهواره
Image caption معاون پلیس ایران می گوید که به شدت با خرید و فروش ماهواره برخورد می شود

سرتیپ بهمن کارگر معاون اجتماعی پلیس ایران ماهواره را نمونه بارز جنگ نرم معرفی کرد و گفته است ماهواره همانند مواد مخدر عمل می کند و هر دو به یک اندازه خطرناک است.

آقای کارگر با مقایسه ماهواره و مواد مخدر گفت که "مواد مخدر سلامتی روحی و جسمی افراد را به خطر می اندازد و ماهواره سبب ابتذال و بی بندو باری و فروپاشی خانواده ها می شود.

دولت ایران بارها در ارتباط با ماهواره ها بخصوص پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری دوره دهم واکنش های شدیدی از خود نشان داده است.

در آخرین این اقدامات سال گذشته آیت الله محمود شاهرودی رئیس سابق قوه قضائیه ایران با صدور بخشنامه ای از دادگاههای ایران خواست تا با "توسعه روز افزون شبکه های ماهواره ای مخالف نظام" به طور جدی برخورد کنند.

آقای شاهرودی در این بخشنامه از قضات خواسته بود که پرونده های مرتبط با ماهواره را بر اساس ماده هایی از بخش "تعزیرات" و "جرایم ضد امنیت داخلی و خارجی" قانون مجازات اسلامی ایران بررسی کنند که مجازات این بخش، حبس تا ده سال و همچنین مورد محاربه را در بر می گیرد، که یکی از مجازاتهای آن اعدام است.

معاون اجتماعی پلیس ایران با بیان اینکه بیش از چهار هزار ماهواره در استان کرمان حمع آوری شده است گقت: "خرید و فروش ماهواره ممنوع است و در صورت مشاهده پلیس با آن به شدت برخورد خواهد کرد."

آقای کارگر بزرگترین معضلات اجتماعی ایران را به خطر افتادن بنیان خانواده، اعتیاد، طلاق و فضای مجازی دانست و گفت که فضای مجازی همچون تیغی دولبه است که اگر از آن درست استفاده نشود تهدیدی جدی برای جامعه به حساب می آید.

قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات دریافت ماهواره ای در سال ۱۳۷۳ از تصویب مجلس ایران گذشت و متعاقب آن در سال ۱۳۸۱ اصلاحیه ای به آن اضافه شد.

برپایه این قانون تنها اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از ماهواره استفاده کنند که مجوز لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده اند.

مطالب مرتبط