مرگ ۵ نفر در اثر مصرف مشروبات الکلی غیر استاندارد در ایران

Image caption مصرف مشروبات الکلی تقلبی تاکنون باعث مرگ بسیاری در ایران شده است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان از مرگ ۵ نفر براثر مصرف مشروبات الکلی غیراستاندارد دریک مهمانی شبانه خبر داده و گفته است که پنج قاچاقچی مواد مخدر نیز در زندان اصفهان اعدام شده اند.

محمدرضا حبیبی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان به خبرگزاری فارس گفته است که "در این مهمانی که چند شب قبل برگزارشده بود تعداد ۳۰ نفربه دلیل مصرف مشروبات الکلی غیر استاندارد دچار مسمومیت شدند، که از این تعداد ۵ نفر فوت کردند."

آقای حبیبی همچنین گفت فروشنده این مشروبات الکلی غیر استاندارد بعد از تحقیقات لازم دستگیر شده است.

هر ساله گزارش هایی در مورد مرگ عده ای به دلیل مصرف مشروبات الکلی تقلبی و غیر استاندارد در میهمانی ها و مجالس عروسی در ایران انتشار می یابد.

پس از انقلاب ۱۹۷۹ طبق قوانین، مصرف مشروبات الکلی در ایران ممنوع شد اما گزارش ها نشان می دهد که ایرانی ها همچنان به صورت پنهانی مشروبات الکلی مصرف می کنند.

بخشی از مشروبات از کشورهای همسایه، به طور قاچاق به ایران وارد می شود و برخی ایرانی ها نیز از الکل سفید که در داروخانه ها توزیع می شود، به عنوان مشروب الکلی استفاده می کنند.

مشروبات دست ساز غیر استاندارد بیشتر به دلیل داشتن ماده سمی متانول سبب مرگ یا مسمومیت شدید مصرف کنندگان می شود.

اعدام پنج قاچاقچی مواد مخدر

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان همچنین گفته که " شنبه گذشته ۵ نفراز قاچافچیان مواد مخدر در زندان اصفهان به دار آویخته شدند."

به گفته آقای حبیبی یکی از این قاچاقچیان به دلیل قاچاق ۹۰۰ کیلوگرم مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده بود اما بعد از این که برای مرخصی از زندان خارج شده بود، بار دیگر به قاچاق مواد مخدر به صورت مسلحانه اقدام کرده بود.

مطالب مرتبط