وبسایت محمد خاتمی مسدود شد

محمد خاتمی
Image caption محمد خاتمی از منتقدان سرشناس دولت ایران است

به گزارش وبسایت "کلمه" پایگاه اینترنتی محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران به دستور "کمیته دولتی فیلترینگ" مسدود شده است.

به گزارش سایت خبری "کلمه" که به میرحسین موسوی از رهبران مخالفان دولت نزدیک است، هم اکنون دسترسی کاربران اینترنت در داخل ایران به این سایت (http://www.khatami.ir) غیرممکن شده است.

محمد خاتمی در سال 1376 به ریاست جمهوری رسید و برای دو دوره خدمت کرد. او تنها دولت اصلاح طلب پس از انقلاب را هدایت کرد و اکنون نیز از منتقدان دولت است.

دولت ایران به شدت دسترسی به اینترنت و محتوای آن را کنترل می کند و در این میان وبسایت های خبری مستقل و اصلاح طلب بیشتر هدف فیلترینگ قرار می گیرند.

در ایران بسیاری از کاربران اینترنت برای دور زدن موانع فیلتری ایجاد شده توسط دولت از به اصطلاح "پراکسی"ها استفاده می کنند.

دولت این کشور بسیاری از وبلاگ نویسان را با اتهامات امنیتی محکوم به حبس کرده است. حسین درخشان که بعضی از او به عنوان پدر وبلاگ نویسی ایران یاد می کنند اخیرا به 19 سال زندان محکوم شد.

اتهامات او "همکاری با دولت های متخاصم، تبلیغ علیه نظام، تبلیغ به نفع گروه های ضدانقلاب، توهین به مقدسات و راه اندازی و مدیریت سایت های مبتذل" بود.

چند هفته پیش گزارش شد که پایگاه های اطلاع رسانی چند نفر از مراجع تقلید شیعه در ایران فیلتر شده است که شامل سایت های آیت الله یوسف صانعی و آیت الله بیان زنجانی می شد.

سایت "کلمه" همچنین از مسدود شدن سایت آیت الله علی محمد دستغیب خبر داده بود.

در پی انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری و اعتراضاتی که نسبت به نتیجه اعلام شده آن صورت گرفت، آیت الله حسینعلی منتظری، مرجع تقلید فقید مقیم قم، آیت الله صانعی، آیت الله دستغیب و آیت الله بیات زنجانی، از جمله روحانیون ارشدی بودند که با حمایت از لزوم رسیدگی به اعتراضات، نحوه برخورد حکومت با معترضان را مورد انتقاد شدید قرار دادند.

مطالب مرتبط