آیت الله خامنه‌ای: در مقابل زورگویان کوتاه نمی آییم

آیت الله علی خامنه ای
Image caption رهبر جمهوری اسلامی برای اولین بار بعد از سال ۱۳۷۹ از قم دیدار می کند

آیت الله خامنه ای، رهبر ایران با تاکید بر اهمیت ایستادگی در مقابل "تهدیدهای سلطه گران جهانی" و "زیاده خواهی‌های استکبار" گفت: "ملت ایران در مقابل عربده‌های زورگویان، لحظه‌ای از آرمان های خود، کوتاه نخواهد آمد."

آقای خامنه ای امروز ۲۸ مهر (۲۰ اکتبر) در دیدار با "خانواده‌های شهیدان، جانبازان و ایثارگران" استان قم، "استقبال پرشور و گسترده ملت لبنان را از رئیس جمهور ملت ایران" موضوعی شایسته مطالعه و تحلیل دانست و تاکید کرد: "این گونه حقایق، نشان دهنده جذابیت و عظمت ملت ایران در چشم دیگر ملتهاست."

رهبر ایران از دیروز مسافرتی چند روزه را به قم آغاز کرده است که نخستین سفر وی به این شهر مذهبی در ۱۰ سال گذشته به شمار می آید.

آقای خامنه ای در روز اول سفر به قم نیز در سخنرانی در جمع مردم و مسئولان این شهر بر "ایستادگی" مردم در مقابل فشارهای جهانی تاکید کرد و افزود که "تحریم ها اثر قابل توجهی بر زندگی مردم نخواهد داشت".

وی با توصیف انتخابات ریاست جمهوری اخیر به عنوان "رفراندوم ملی در ابراز وفاداری و اعتماد به نظام اسلامی"، اعتراضات پس از انتخابات را ناشی از "فتنه گری دشمن" دانست و افزود: "فتنه سال ۸۸ کشور را در برابر میکروب های سیاسی و اجتماعی واکسینه کرد".

رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی دیروز، همچنین با انتقاد از "ایجاد بدبینی نسبت به مسئولان به ویژه رؤسای قوا" توصیه کرد که "مردم و خواص" با "قوای سه گانه و به ویژه قوه مجریه" همبستگی داشته باشند.

دیدار تعدادی از روحانیان ارشد قم با رهبر

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه ای امشب از دیدار دو تن از مراجع تقلید، آیت الله ناصر مكارم شيرازي و آیت الله موسی شبیری زنجانی، و نیز جعفر سبحاني از مدرسین حوزه علمیه با رهبر جمهوری اسلامی در دفتر وی در قم خبر داد.

سایت آیت الله خامنه ای شب گذشته نیز از دیدار "جمعی از علما و اساتید حوزه علمیه" با رهبر جمهوری اسلامی در دفتر وی در قم خبر داد و از میان دیدار کنندگان، به نام آیت الله حسین نوری همدانی، از مراجع تقلید و عبدالله جوادی آملی، از اساتید حوزه علمیه قم اشاره کرد.

خبرگزاری رسمی دولت، ایرنا، در میان دیدارکنندگان شب گذشته با آیت الله خامنه ای به نام های مرتضی مقتدایی، مدیر حوزه های علمیه، محمدعلی علوی گرگانی، از مدرسین حوزه، محمود هاشمی شاهرودی، رئیس سابق قوه قضائیه، رضا استادی، عضو مجلس خبرگان رهبری و حسن طاهری خرم آبادی، عضو سابق شورای نگهبان اشاره کرده است.

روز گذشته هم در جریان مراسم استقبال از رهبر جمهوری اسلامی در قم، تصاویر چند نفر از اساتید حوزه علمیه قم همچون محمدتقی مصباح یزدی، رضا استادی، محمود هاشمی شاهرودی، ابراهیم امینی و محمد یزدی به چشم می خورد.

مطالب مرتبط