انصراف شش وبسایت اصولگرا از حضور در جشنواره مطبوعات ایران

پلاکارد هفدهمین جشنواره و نمایشگاه مطبوعات
Image caption هفدهمین نمایشگاه مطبوعات از سوم تا دهم آبان در محل مصلای بزرگ تهران (حوالی میدان آرژانتین) برگزار می شود

همزمان با آغاز هفدهمین نمایشگاه و جشنواره مطبوعات در ایران، شش وبسایت خبری نزدیک به جناح اصولگرا، از حضور در این نمایشگاه انصراف دادند و محمود احمدی نژاد نیز در افتتاحیه آن حاضر نشد.

وبسایت های خبری الف، رجانیوز، عصر ایران، تابناک، جهان و فردا امروز (دوشنبه سوم آبان - 25 اکتبر) باصدور اطلاعیه ای اعلام کردند که به خاطر آنچه اختصاص "فضای نامناسب" برای غرفه ها و اشاره نشدن به نقش "پایگاه های اطلاع رسانی در پوستر رنگارنگ تبلیغاتی" نمایشگاه، از حضور در هفدمین نمایشگاه مطبوعات ایران انصراف داده اند.

در بخشی از این اطلاعیه از پیگیری مسئولان این وبسایت ها برای حل مشکلات آنها پیش از آغاز نمایشگاه خبر داده شده و آمده است: "مشکل را با معاون محترم مطبوعاتی مطرح کردیم، همان طور که انتظار داشتیم، اتفاقی نیفتاد. با نوشتن نامه ای شکایت نزد وزیر ارشاد بردیم، اما طرفی نبستیم."

نمایشگاه و جشنواره مطبوعات هر سال در ایران برگزار می شود و روزنامه ها، نشریات، خبرگزاری ها و رسانه های محلی با برپایی غرفه در این نمایشگاه تلاش می‌کنند که ضمن معرفی خود، با مخاطبانشان ارتباط رو در رو برقرار کنند.

در روزهای پایانی این نمایشگاه هم معمولا از برگزیدگان آن و نفرات برتر جشنواره مطبوعات در مراسمی با حضور مسئولان قدردانی می شود.

وبسایت الف، متعلق به احمد توکلی، نماینده اصولگرای مجلس ایران، امروز نوشته است که وبسایت های شیعه آنلاین، پارسینه، قائم نیوز و ادیان نیوز هم با حمایت از این اطلاعیه، از حضور در نمایشگاه هفدهم انصراف داده اند.

هنوز تعداد نشریات حاضر در نمایشگاه امسال اعلام نشده است اما گزارش ها از عدم حضور برخی دیگر از نشریات چاپی ایران در این رویداد حکایت دارند.

احمدی نژاد در مراسم افتتاحیه حاضر نشد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، که قرار بود همزمان با افتتاح نمایشگاه مطبوعات از غرفه های آن بازدید کند، تنها ساعاتی پیش از آغاز این نمایشگاه برنامه بازدید خود را لغو کرد.

این مراسم که امروز (دوشنبه سوم آبان) برگزار شد، بدون حضور آقای احمدی نژاد و با سخنرانی محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد ایران، در مصلای برزگ تهران آغاز شد.

آقای حسینی در سخنرانی افتتاحیه خود گفت که "یکی از دلایل لغو حضور آقای احمدی نژاد" در مراسم امروز، حاضر نبودن برخی از غرفه ها در محل سالن نمایشگاه بوده است.

هفدهمین نمایشگاه مطبوعات از سوم تا دهم آبان در محل مصلای بزرگ تهران (حوالی میدان آرژانتین) برگزار می شود.