وبسایت آیت الله خامنه ای: همه معترضان میکروب سیاسی نیستند

آیت الله خامنه ای در قم
Image caption سایت دفتر آیت الله خامنه ای می گوید رسانه های خارجی سخنان او را تحریف کرده اند

وبسایت دفتر آیت الله علی خامنه‌ای طی مقاله ای از نحوه پوشش سفر او به قم در رسانه های خارجی انتقاد کرده و گفته او همه معترضان و منتقدان را میکروب سیاسی نخوانده است.

آیت الله خامنه ای در سفر اخیر خود به قم، شرکت ۴۰ میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران را "رفراندوم ملی در ابراز وفاداری و اعتماد به نظام اسلامی" خواند و اعتراضات پس از انتخابات را ناشی از "فتنه گری دشمن" دانست.

او گفت: "فتنه سال ۸۸، کشور را در برابر میکروب های سیاسی و اجتماعی واکسینه کرد."

به دنبال این اظهارات بسیاری از سایت های فارسی زبان خارج از ایران واکنش نشان داده و آیت الله خامنه ای را متهم کردند که مخالفان را میکروب سیاسی خوانده است.

اما سایت رسمی دفتر آیت الله خامنه ای طی مقاله ای به "بازخوانی برخی سناریوهای رسانه های بیگانه" پرداخته و آنها را متهم به موارد متعددی از جمله تحریف سخنان او در این سفر کرده است.

در این مقاله گفته شده است: "این رسانه ها در پوشش این خبر با استفاده از تکنیک برجسته سازی و تاکید بر نکته ای مبهم برای طرح تفسیرهای مناقشه آمیز، بر کلید واژه "میکروب های سیاسی" تاکید کردند و کوشیدند تا به مخاطبان خود این گونه القا کنند که رهبر انقلاب همه منتقدان و معترضان انتخابات را میکروب های سیاسی خوانده اند، در حالی که ادامه سخنان رهبر انقلاب که هیچگاه از سوی این رسانه ها منتشر نشد، این تصور غلط را از بین می برد."

به گفته حسین باستانی تحلیلگر بی بی سی، پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله خامنه ای اخیرا در موارد متعددی به تحلیل های رسانه های فارسی زبان خارج از کشور از اظهارات رهبر ایران واکنش نشان داده است.

وی می گوید به دنبال انتخابات سال گذشته، فضای رسانه های داخل ایران به شدت محدود شده و این تصور در بین مسئولان حکومتی بود که اخبار ناخواسته شاید دیگر منتشر نشود، اما با توسعه رسانه های خارج از کشور این تحلیل ها همچنان منتشر می شود.

حسین باستانی می گوید واکنش های اخیر نشان می دهد تاثیر گذاری رسانه های فارسی زبان خارج از ایران در سطح افکار عمومی بالا است و به همين دلیل به گزارش های آنها واکنش نشان داده می شود.

مطالب مرتبط