ادامه تلاش آمریکا برای فشار بر خطوط کشتیرانی ایران

کشتیرانی
Image caption آمریکا از سال ۲۰۰۸ خطوط کشتیرانی ایران را هدف تحریم های خود قرار داده است

دولت آمریکا ۳۷ "شرکت پوششی" در اروپا و پنج شهروند ایران را به اتهام ارتباط با خطوط کشتیرانی ایران تحریم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه ۲۷ اکتبر گفت این شرکت ها که در آلمان، مالت و قبرس مستقر هستند در مالکیت یا کنترل خطوط کشتیرانی ایران قرار دادند و پنج شهروند ایران نیز که تحریم شده اند به نمایندگی از این خطوط کشتیرانی و شرکت های وابسته به آن عمل می کنند.

محمد طلائی، منصور اسلامی، احمد سرکندی، قاسم نبی پور و ناصر باطنی پنج نفری هستند که وزارت خزانه داری آمریکا می گوید مدیریت شرکت های پوششی مرتبط با خطوط کشتیرانی ایران که به تازگی هدف قرار گرفته اند را به عهده دارند.

خطوط کشتیرانی ایران از چند سال پیش در کانون توجه آمریکا قرار گرفته است که این بنیاد را متهم به کمک به برنامه موشکی و اتمی ایران می کند.

گزارش ها حاکیست که خطوط کشتیرانی ایران برای مقابله با تحریم ها به شیوه هایی چون تغییر نام کشتی ها، استفاده از پرچم کشورهای مختلف، تغییر مالکان کشتی و مدیران آنها متوسل شده که آمریکا را مجبور کرده است فهرست سیاه خود را هر از گاهی روزآمد کند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که تدابیر تازه "کشتی ها و شرکت های شبکه پیچیده خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار می دهد و استفاده ایران از این خطوط برای پیشبرد برنامه غیرمجاز کشتار جمعی و حمل محموله های نظامی را به نمایش می گذارد."

این تحریم ها هرگونه معامله میان شرکت ها و شهروندان آمریکایی با موسسات و افراد یاد شده را ممنوع می کند.

وزارت خزانه داری گفت که از سپتامبر ۲۰۰۸ که خطوط کشتیرانی ایران را به خاطر خدمات رسانی به وزارت دفاع و بخش لجستیکی نیروهای مسلح - که ناظر بر برنامه موشک بالستیک ایران است - تحت تحریم قرار داد، این شرکت بیش از پیش به ایجاد یک رشته شرکت های پوششی پرداخته و درگیر رفتار فریبکارانه برای کمک به تلاش ها برای پرهیز از آثار تحریم ها شده است.

این وزارتخانه می گوید که تاکنون تقریبا ۷۰ شرکت پوششی خطوط کشتیرانی ایران یا شرکت های وابسته را تحریم کرده و بیش از ۱۰۰ کشتی را به عنوان دارایی این خطوط کشتیرانی یا شرکت های پوششی آن شناسایی کرده است.

'ساختار ظریف'

استوارت لیوی، معاون وزارت خزانه داری در امور مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی گفت: "ما همچنان به افشاسازی ساختار ظریف و تاکتیک های مورد استفاده ایران که هدف آن حفاظت از خطوط کشتیرانی اش در مقابل بررسی های بین المللی و ادامه تسهیل تجارت غیرقانونی است ادامه خواهیم داد."

آقای لیوی که یکی از طراحان اصلی تحریم های ایران در دولت آمریکاست گفت که اقدامات ایران برای رد گم کردن، باعث شده است که بخش خصوصی در اطراف جهان از معامله با ایران خودداری کند و خطر کمک به برنامه اتمی و موشکی آن کشور را نپذیرد.

مهرنوش پورضیایی خبرنگار بی بی سی در واشنگتن می گوید استوارت لوی در سفرهای متعددی به کشورهای مختلف علاوه بر دیدار با مقام های دولتی با نمایندگان شرکت های خصوصی هم ملاقات می کند و اطلاعاتی را در اختیار آنها می گذارد که نشان می دهد ایران چگونه با تغییر نام کشتی ها و مالکان آنها در مبادلات تجاری با کشورهای دیگر پنهان کاری می کند.

به گفته او، وزارت خزانه داری آمریکا معتقد است با گذاشتن این اطلاعات در اختیار شرکت های طرف معامله با ایران به آنها کمک می کند تا نادانسته گرفتار معاملات ممنوعه و مربوط به برنامه های هسته ای و موشکی ایران نشوند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه ژوئن یک رشته تحریم های تازه را بر ایران اعمال کرد و پس از آن آمریکا، اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر تحریم های جداگانه ای علیه ایران اعمال کردند.

بازرسی برخی از کشتی های تجاری به مقصد ایران و وضع محدودیت های جدید برای صنعت کشتیرانی این کشور از جمله مفاد تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد و تحریم های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران است.

تحریم های جدید علیه صنعت کشتیرانی ایران منجر به آن شده است که بسیاری از شرکت های بزرگ بیمه جهان از جمله لویدز لندن، در ارایه خدمات بیمه ای به کشتی های ایرانی تجدید نظر کنند.

در مقابل نیویورک تایمز در ماه ژوئن گزارش داد که خطوط کشتیرانی ایران برای مقابله با تحریم ها اقدام به تشکیل شرکت های جدید در خارج از ایران و تغییر نام مالکان و تغییر نام کشتی ها کرده است.

به علاوه ایران اوایل تابستان اعلام کرد که برای کم اثر کردن تحریم های جدید علیه خطوط کشتیرانی این کشور طرح تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های بیمه را دنبال می‌کند.

نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته بود که از ۱۲۳ کشتی خطوط کشتیرانی ایران که در فهرست سیاه آمریکا گنجانده شده بود، تا زمان چاپ گزارش - هشتم ژوئن - تنها ۴۶ کشتی به طور مشخص همچنان در مالکیت خطوط کشتیرانی ایران یا زیرمجموعه های آن بودند و ۷۳ کشتی دیگر تحت مالکیت یا کنترل شرکت هایی قرار گرفته بودند که در فهرست سیاه آمریکا قرار ندارند.

اتهام کشتیرانی جمهوری اسلامی، مشارکت در حمل اسلحه و محموله های مرتبط با برنامه هسته ای است و بنابر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، دولت ها می توانند در صورتی که به محموله یک کشتی ایرانی شک کنند، آن را بازرسی کنند.

محدودیت هایی که برای کشتیرانی جمهوری اسلامی وضع شده به گونه ای است که به کشورها اجازه می دهد از تحویل سوخت یا خدمات دیگر به کشتی های ایرانی خودداری کنند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست