قائم مقام ‘اعتماد ملی’ از رفع پلمپ دفتر این حزب خبر داد

مهدی کروبی
Image caption بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم، دادستانی تهران دفتر و روزنامه حزب اعتماد ملی را بست

رسول منتجب نیا قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی، با خبر دادن از رفع پلمپ دفتر این تشکل سیاسی گفت: "به ما گفته شده که حزب می‌تواند فعالیت خود را آغاز کند."

آقای منتجب ‌نیا، امروز ۹ آبان (۳۱ اکتبر) بدون توضیح بیشتر در مورد مرجعی که از سر گیری فعالیت اعتماد ملی را بدون اشکال دانسته، گفت این حزب هنوز به نتیجه قطعی نرسیده که "چه نوع فعالیتی را در فضای کنونی می تواند داشته باشد".

وی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، همچنین شایعه "برکناری مهدی کروبی از دبیرکلی حزب اعتمادملی" را به شدت تکذیب کرد و اظهار داشت: "حزب اصلا جلسه‌ای نداشته است که بخواهد چنین تصمیمی بگیرد."

تکذیبیه رسول منتجب نیا، ظاهرا واکنشی به ادعای چند روز پیش برخی از سایت های محافظه کار در مورد تلاش عده ای از اصلاح طلبان برای "پالایش جبهه اصلاحات از نیروهای ساختارشکن" و برکناری مهدی کروبی از دبیرکلی حزب اعتماد ملی است.

بیش از دو هفته پیش، عباس‌زاده مشکینی دبیرکل سیاسی وزارت کشور گفت که از سوی مراجع قضایی، وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب (مسئول صدور مجوز برای تشکل های سیاسی)، حکمی مبنی بر توقف فعالیت های اعتماد ملی صادر نشده است.

وی دلیل پلمپ ساختمان متعلق به حزب اعتماد ملی در تهران را، بدون توضیح بیشتر، "انجام فعالیت های غیرحزبی" در آن دانست و افزود که دفاتر این حزب در شهرستان ها "مشکلی برای فعالیت ندارند".

حزب اعتماد ملی در انتخابات ریاست جمهوری دهم، حامی مهدی کروبی کاندیدای اصلاح طلب بود که بعد از انتخابات، دولت را به تقلب متهم کرد.

آقای کروبی، همچنین در هفته ها و ماه های بعد از انتخابات ریاست جمهوری، به شدت نیروهای امنیتی را به خاطر "شکنجه" دستگیر شدگان مورد انتقاد قرار داد.

مدافعان دولت ایران، تاکنون بارها دبیرکل حزب اعتماد ملی را در هنگام حضور در مناسبت های عمومی مورد حمله قرار داده و حتی در چند نوبت به منزل مسکونی وی حمله کرده اند.

ارگان رسمی این حزب، روزنامه اعتماد ملی نیز یک ماه بعد از انتخابات، به اتهام چاپ مطالب خلاف امنیت ملی و مصالح عمومی کشور "توقیف موفت" شد.

مطالب مرتبط