به روز شده:  15:18 گرينويچ - سه شنبه 02 نوامبر 2010 - 11 آبان 1389

جامعه ایران

بازداشت ۱۰۰ نفر از"اراذل و اوباش سابقه دار" تهران

عملیات پلیس تهران

پلیس تهران امیدوار است که با اجرای چنین طرح هایی امنیت پایتخت را افزایش دهد

سرتیپ حسین ساجدی نیا، فرمانده پلیس تهران روز سه شنبه ۱۱ آبان (دوم نوامبر) به خبرنگاران گفت که در جریان عملیاتی که دوشنبه شب در مناطق مختلف این شهر انجام شد، "صد نفر از اراذل و اوباش سابقه دار" دستگیر شدند.

آقای ساجدی نیا گفت که دستگیر شدگان ۹۴ مرد و شش زن هستند و بیشتر آنها کمتر از ۳۰ سال سن دارند.

به گفته آقای ساجدی نیا، در این عملیات ۴۰ کیلو و ۵۸۰ گرم مواد مخدر صنعتی، ۹ قبضه اسلحه گرم، تعدادی سلاح های سرد، مشروبات الکلی و چندین دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شده است.

او افراد بازداشت شده را از "اراذل و اوباش سابقه دار" معرفی کرد و گفت: "نزدیک به ۴۰۰ نفر دیگر از اراذل و اوباش و سارقان(متجاوزان) به عنف در پایتخت شناسایی شده اند که در شب های آینده توسط پلیس دستگیر می شوند."

آقای ساجدی نیا به "هماهنگی خوبی" که با مراجع قضایی انجام شده و سختگیری با این افراد اشاره کرد و گفت: " ما حتی پیشنهاد کرده ایم که برخی از این افراد باید به عنوان محارب شناخته شوند."

او همچنین گفت که اگر مرجع قضایی اعلام کند که برای عبرت سایرین، این افراد باید در محله ها گردانده شوند، پلیس آماده است که این کار را انجام دهد.

رئیس پلیس تهران همچنین از طرح کنترل مجرمان خبر داد و گفت که بر اساس این طرح افراد دستگیر شده موظف هستند تا هر هفته خود را به پایگاه های پلیس معرفی کنند تا تمام اعمال آنها از سوی پلیس کنترل شود.

پیش تر پلیس تهران اعلام کرده بود که ۹ طرح برای برخورد با مزاحمان نوامیس، اخلال کنندگان امنیت پارک‌ها، معتادان پرخطر و مواد فروشان خرد را در تهران آغاز کرده است و این طرح ها "محله محور" است.

پلیس تهران امیدوار است تا با اجرای این طرح ها "احساس امنیت در تهران تا حد چشمگیری" افزایش پیدا کند.

کمتر از یک ماه پیش نیز پلیس تهران از دستگیری بیش از ۷۰ نفر در یک عملیات شبانه علیه توزیع کنندگان مواد مخدر در مناطق شرق و شمال شرق تهران خبر داده بود.

  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.