ارتباط مستقیم آیت الله بیات زنجانی با کاربران اینترنت

آیت الله بیات زنجانی
Image caption آیت الله بیات زنجانی از مراجع تقلید در ایران است که بارها از برخوردهای صورت گرفته از سوی دولت در جریان حوادث پس از انتخابات انتقاد کرده است

آیت الله اسدالله بیات زنجانی، از مراجع تقلید شیعه در ایران از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک و سیستم گفت و گوی گوگل با کاربران اینترنت گفت و گو کرد.

آیت الله بیات زنجانی عصر روز پنجشنبه ۱۳ آبان (۴ نوامبر) از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک و سیستم گفت و گوی سایت گوگل (گوگل تاک) با تعدادی از کاربران اینترنت در داخل ایران و خارج از این کشور گفت و گو کرد.

پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید منتقد دولت ایران نوشت که در این گفت و گوی یک ساعت و نیمه، آقای بیات زنجانی به سوالات مختلف کاربران پاسخ داد.

این پایگاه همچنین اعلام کرده است که طبق برنامه ریزی های انجام شده، این برنامه ادامه خواهد داشت.

استفاده این مرجع تقلید شیعه از شبکه اجتماعی فیس بوک در حالی است که این شبکه اینترنتی از سوی مقامات ایران فیلتر شده است.

در سال های اخیر مسئولان دفاتر بسیاری از مراجع تقلید در ایران وب سایت های اینترنتی ایجاد کرده و از طریق ایمیل پاسخگوی سوالات کاربران اینترنت بوده اند.

نزدیک به یک ماه پیش پایگاه اطلاع رسانی چند تن از مراجع تقلید منتقد دولت ایران، از جمله آیت الله یوسف صانعی، در این کشور مسدود شد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله بیات زنجانی هم روز دوازدهم مهر ماه با صدور اطلاعیه ای خبر داد که این سایت از یک روز پیش مسدود و دسترسی کاربران داخل ایران به آن قطع شده است.

آیت الله بیات زنجانی از جمله مراجع شیعه در ایران است که در یک سال و نیم گذشته و در پی وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران بارها از برخوردهای صورت گرفته با معترضان انتقاد کرده است و برخی از این وقایع را با "تندروی های افراطی صدر اسلام" مقایسه کرده بود.

مطالب مرتبط