'۴۰ درصد از کارمندان باید طی ۴ ماه از تهران بروند'

نمایی از تهران
Image caption محمود احمدی نژاد در توضیح اصرار خود بر خروج مردم از تهران، بر "زلزله خیز" بودن این شهر تاکید کرده است

لطف‌الله فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری ایران گفت که دولت ۴ ماه به دستگاه های مختلف مهلت داده است تا ۴۰ درصد کارمندان خود را از تهران خارج کنند.

سایت خبرآنلاین، امروز ۱۷ آبان (۸ نوامبر) به نقل از آقای فروزنده نوشت که یک تیم کارشناسی با "تک تک وزارتخانه‌ها" در حال مذاکره است تا مشاغلی را که می‌شود از راه دور انجام داد، مشخص کند.

دو روز پیش محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری تاکید کرد که باید حداقل ۵ میلیون نفر از استان تهران و حداقل ۳ میلیون نفر از شهر تهران خارج بشوند.

پیش از آن و در پی سخنان دیگر آقای احمدی نژاد درباره زلزله خیز بودن شهر تهران و لزوم خروج حداقل ۵ میلیون نفر از این شهر، دولت ایران اعلام کرده بود که طرح خروج ۲۰۰ هزار کارمند را از تهران در دستور کار قرار داده است.

در پی این اعلام، محمد جعفر منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، طرح دولت ایران را برای خارج کردن ۲۰۰ هزار کارمند از تهران "اقدامی عجولانه" دانست که سبب گسستن خانواده ها خواهد شد .

آقای منتظری با پیش بینی شکست طرح خروج اجباری کارمندان تاکید کرد که کارکنان معترض می توانند از دولت شکایت کنند.

وی افزود دولت تنها در صورتی می تواند کارمندان را مجبور به خروج از تهران کند که در قرارداد، این حق به دولت، به عنوان کارفرما داده شده باشد و یا قانون، تکلیفی را در این مورد به عهده کارمند قرار داده باشد.

مطالب مرتبط