نسرین ستوده همچنان در اعتصاب غذاست

نسرین ستوده
Image caption نسرین ستوده، وکیل دادگستری بیش از دو ماه است که در ایران زندانی است و در اعتصاب غذا به سر می برد

در پی ملاقات امروز خانواده نسرین ستوده با او، اعلام شد که خانم ستوده بنا به خواسته دوستان و وکلایش، فقط نوشیدن آب را از سر گرفته و همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد.

یکی از اعضای خانواده خانم ستوده به بی بی سی فارسی گفت که رضا خندان، همسر خانم ستوده صبح روز پنجشنبه ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) پس از دو ماه و نیم که از بازداشت این وکیل دادگستری می گذرد، با او ملاقات داشته است.

در این ملاقات که خواهر و برادر خانم ستوده نیز حضور داشته اند، خانم ستوده گفته است که به درخواست دوستان و وکلایش اعتصاب خشک ۹ روزه اش را شکسته است ولی همچنان به اعتصاب غذا ادامه می دهد.

آقای خندان پس از این ملاقات گفت که همسرش به شکلی دچار کاهش وزن شده است که چهره او به سختی شناخته می شود.

علت اعتصاب غذای خانم ستوده اعتراض به ادامه بازداشت عنوان شده است.

یک روز پیش یکی از وکلای خانم ستوده به بی بی سی فارسی گفته بود که خانم ستوده اعتصاب خود را شکسته است.

پیش از آن گروهی از فعالان حقوق بشر و سیمین بهبهانی شاعر و عضو کانون نویسندگان ایران با خانواده خانم ستوده دیدار کرده و خواستار توقف اعتصاب غذای او شده بودند.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در ایران روز شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ بر اساس احضاریه ای که یک هفته پیش از آن دریافت کرده بود، به دادسرای زندان اوین مراجعه کرد و بازداشت شد.

در برگه احضاریه، اتهام او "اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام" عنوان شده بود.

خانم ستوده، از سوم مهر ماه در اعتصاب غذا بود که پس از ۲۸ روز اعتصاب غذایش را برای مدتی شکست اما بار دیگر در اعتراض به شرایط زندان به مدت ۹ روز دست به اعتصاب خشک زد.

نسرین ستوده وکالت تعدادی از پرونده های سیاسی و حقوق بشری و از جمله وکالت شیرین عبادی، عیسی سحرخیز، کیوان صمیمی، محمدصدیق کبودوند، عاطفه نبوی، خدیجه مقدم و آرش رحمانی پور، از اعضای انجمن پادشاهی ایران که در سال ۸۸ اعدام شد، را بر عهده داشته است.

مطالب مرتبط