آهنگ زورخانه زنگ مدرسه می شود

وزیر آموزش و پرورش ایران
Image caption وزیر آموزش و پروش ایران می گوید امر به معروف و نهی از منکر باید از دوران مدرسه به بچه ها یاد داده شود

وزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد که از این پس زنگ مدارس با ضرباهنگ زورخانه نواخته می شود.

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش ایران امروز جمعه ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) گفت که این کار به قصد آوردن آرامش و نشاط به مدارس انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت:"در ده هزار مدرسه قرآنی کشور از ساعت ۳ بعد از ظهر به بعد از مدرسه به عنوان مدرسه قرآن استفاده می شود و مدیر مدرسه، مربی پرورشی، روحانی و معتمد محله اعضای شهر مدرسه قرآن را تشکیل می دهند."

آقای حاجی بابایی که معتقد است بچه ها باید امر به معروف و نهی از منکر را از دوران مدرسه فرا بگیرند، درباره مدارس قرآنی گفت: " این مدارس از این جهت اهمیت ویژه ای دارند که می توانند در جنگ نرم با دشمنان به خانواده ها کمک کنند."

چندی پیش محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در مراسم واریز اعتبار مدارس قرآنی گفته بود که با تاسیس این مدارس، رشد علمی دانش آموزان چند برابر می شود.

وزیر آموزش و پرورش ایران هم در آن مراسم گفته بود که وزارتخانه تحت امر او به ازای هر یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز، یک مدرسه قرآنی تاسیس می کند.

سال گذشته نیز وزارت آموزش پرورش خبر داده بود که در تمامی مدارس کشور یک روحانی مستقر می شود تا علاوه بر برگزاری نماز جماعت، به سئوالات و شبهات دانش آموزان پاسخ دهد.

پیش از آن نیز، وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی ستادی به نام "ستاد همکاری های وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه" خبر داده و اعلام کرده بود که این ستاد طرح استقرار دائمی روحانیون در مدارس را تهیه کرده و در آینده نزدیک اجرا می کند.

اعزام ۳۳ هزار مبلغ مذهبی به مدارس سراسر ایران و طرح ایجاد مرکز تربیت دانش آموزان نخبه برای ورود به حوزه های علمیه هم از سایر اقداماتی است که در دو سال گذشته و پس از احیای معاونت پرورشی در وزارت آموزش و پرورش ایران، پیگیری شده است.

مطالب مرتبط