به روز شده:  17:31 گرينويچ - پنج شنبه 18 نوامبر 2010 - 27 آبان 1389

پرونده هسته ای ایران

گفت و گوی 'صریح' احمدی نژاد و مدودف در باکو

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

مقامات روسیه می گوید که گفت و گوی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران و دیمتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه در حاشیه اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر در باکو، شامل موضوعات "ناخوشایند" بوده است.

سرگئی پریخودکو، مشاور رئیس جمهوری روسیه، امروز پنجشنبه ۲۷ آبان (۱۸ نوامبر) گفت که آقای مدودف در دیدار با همتای ایرانی خود به صراحت سخن گفته و هیچ کدام از دو طرف از مطرح کردن "مسائل ناخوشایند" خودداری نکرده اند.

او گفت: "رئیس جمهوری روسیه ارزیابی اصولی خود را از تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران مطرح کرد، که پیش تر هم در موارد متعدد بیان شده بود."

روسیه در ماه های اخیر با حمایت از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه برنامه اتمی ایران و لغو قرارداد فروش سیستم پدافند هوایی اس ۳۰۰ به این کشور، خشم مقامات ایران را برانگیخته است.

آقای احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در چند سخنرانی به تندی از تغییر موضع روسیه انتقاد کرد.

مشاور رئیس جمهوری روسیه امروز تأکید کرد که موضوع تحریم های بین المللی علیه ایران در گفت و گوی امروز آقای احمدی نژاد و آقای مدودف هم مطرح شده است.

او گفت: "این گفت و گو به ضرورت توسعه روابط با ایران هم کشید که همسایه ما است و ما مایلیم روابط اقتصادی و تجاری خود را با آن حفظ کنیم؛ البته روشن است که این امر تا جایی است که شامل تحریم های اعمال شده در قطعنامه های سازمان ملل نباشد".

به گفته آقای پریخودکو، رئیس جمهوری روسیه ضمن تأکید بر اهمیت ادامه فعالیت های صلح آمیز هسته ای در ایران، از نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان نمونه ای از همکاری دو کشور نام برد که کاملا زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.