رئیس جمهور ایران: سن ازدواج باید بین ۱۶ تا ۲۰ سال باشد

محمود احمدی نژاد
Image caption رئیس جمهور ایران می گوید که نداشتن مسکن و اشتغال نمی تواند مانعی بر سر راه ازدواج جوانان ایرانی باشد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران می گوید که سن ازدواج در این کشور باید پایین بیاید.

به گزارش خبرگزاری مهر رئیس جمهور ایران روز شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۹ (۲۰ نوامبر ۲۰۱۰) در مراسم تجلیل از خیرین ازدواج گفت: "دلیلی ندارد که سن ازدواج جوانان ایرانی حدود ۲۶ سال باشد و سن ازدواج برای آقایان ۱۹ و ۲۰ سال و برای دختران ۱۶ و ۱۷ سال خوب است."

او در ادامه با اشاره به عدم نگرانی خود از هجوم فرهنگی دشمن گفت که اگر بتوانیم ازدواج آسان را ترویج کنیم، شیطان را هزاران سال نوری از خود دور کرده ایم.

به نظر آقای احمدی نژاد مشکلات مادی مانند مسکن و شغل نمی توانند مانعی بر سر راه ازدواج باشند، بلکه این ازدواج است که خود سازنده مسکن و شغل است.

رئیس جمهور ایران گفت: "با این حال تا پایان دولت دهم مشکلی به نام مسکن در ایران وجود نخوهد داشت و مشکل اشتغال هم با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از بین می رود."

ازدواج های ۳۰۰ هزار تومانی

علیرضا افشار، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کشور ایران پک ماه پیش از این از آغاز پروژه ازدواج های سیصد هزار تومانی توسط "بنیاد ازدواج آسان" خبر داده بود.

آقای افشار گفته بود که طرح ازدواج آسان شامل آرایشگاه عروس و داماد، کرایه خودرو عروس، فیلم برداری، سالن پذیرایی و تهیه میوه و شیرینی است که توسط بنیاد ازدواج آسان ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کشور با اشاره به این که تاکنون ۹۰ هزار زوج این خدمات را دریافت کرده‌اند، گفته بود: "در این طرح، جهیزیه عروس خانم هم با مبلغی در حدود ۷۰۰ هزار تومان در اختیار زوج قرار گرفته و در مجموع آنها با یک میلیون تومان در قالب وام قرض الحسنه می توانند ازدواج کنند."

بنابر آمار سازمان ملی جوانان ۱۲ میلیون جوان ایرانی در آستانه ازدواج در کشور قرار دارند که در این میان جوانان دهه ۶۰ بیشترین آمار افزایش سن ازدواج را به خود اختصاص داده اند.

مطالب مرتبط