ماموران دولتی از ورود ملاقات کنندگان به خانه کروبی جلوگیری می کنند

مهدی کروبی
Image caption کروبی تاکید کرده است که با وجود فشار امنیتی به مخالفت خود ادامه می دهد

نیروهای امنیتی مانع از ورود ملاقات کنندگان به خانه مهدی کروبی شده اند.

سایت سحام نیوز، متعلق به حزب اعتماد ملی، گزارش کرده است که گروهی از نیروهای امنیتی در برابر خانه مهدی کروبی، دبیرکل حزب و از رهبران مخالف دولت، مستقر شده اند و از ورود افراد به منزل وی جلوگیری می کنند.

در این گزارش آمده است که هدف از استقرار نیروهای امنیتی جلوگیری از دید و بازدید آقای کروبی به مناسبت اعیاد مذهبی بوده است.

یک منبع آگاه به بی بی سی گفته است که افراد اعزامی به مقابل ساختمان محل سکونت آقای کروبی از ماموران وزارت اطلاعات هستند که از روز عید قربان تا روز یکشنبه گذشته در این محل حضور داشتند و از روز گذشته، بار دیگر در این محل استقرار یافته اند.

وی گفته است احتمال دارد دلیل اعزام مجدد آنان فرارسیدن عید غدیر خم در آخر این هفته باشد.

ماموران اعزامی، که در اتومبیل های خود نشسته اند، مانع از ورود ملاقات کنندگان به این ساختمان می شوند و از آنان کارت شناسایی مطالبه می کنند اما تاکنون کسی را بازداشت نکرده اند.

به گفته این منبع آگاه، آقای کروبی به مناسبت عید قربان در نظر داشت برای دیدار با یکی از آشنایان خود از خانه خارج شود، اما ماموران ممانعت به عمل آورند.

آقای کروبی در اعتراض به این اقدام گفت که اگر در حبس خانگی است، باید در این مورد حکم قضایی صادر شده باشد و در غیر این صورت، باید اجازه رفت و آمد آزادانه داشته باشد و ماموران نیز به او اجازه عزیمت به مقصد را دادند.

ادامه فشار

سحام نیوز در گزارش خود در این باره استقرار مجدد ماموران امنیتی، یادآور شده است که در خلال چند ماه اخیر، ماموران اعزامی به مقابل خانه آقای کروبی در مواردی با ملاقات کنندگان وی از جمله اعضای خانواده های باکری و همت، از فرماندهان کشته شده در جنگ ایران و عراق، برخورد خشونت آمیز داشته اند.

Image caption تجمع در برابر خانه کروبی و حمله به ساختمان آن بدون سابقه نبوده است

اشاره این سایت به گزارشی است که براساس آن، چند تن از اعضای خانواده های باکری و همت در شهریورماه سال جاری پس از آنکه به دلیل ممانعت ماموران امنیتی، نتوانستند با میرحسین موسوی دیدار کنند، عازم محل سکونت آقای کروبی شدند.

در آن زمان سایت سحام نیوز گزارش کرد که میهمانان آقای کروبی پس از خروج از خانه وی با برخورد خشونت آمیز ماموران امنیتی مواجه شدند و احسان باکری، از اعضای خانواده باکری، برای مدتی بازداشت شد.

خیابان های اطراف محل سکونت آقای کروبی چند بار هم محل اجتماع طرفداران دولت بوده که گاه، این ساختمان را هدف حمله قرار داده و به آن آسیب رسانده اند.

خانواده آقای کروبی تظاهرکنندگان را از ماموران دولتی دانسته اند که دستگاه های امنیتی آنان را برای ارعاب و تهدید به این محل اعزام می کنند بی آنکه ماموران انتظامی در صدد پراکنده کردن یا جلوگیری از اقدامات خشونت آمیز آنان برآیند.

این افراد به خصوص در مواقعی که احتمال شرکت مهدی کروبی در تظاهرات عمومی می رفته است به تجمع در این محل دست زده اند ظاهرا با این هدف که آزادی عمل آقای کروبی را محدود کنند و مانع از حضور او در اجتماع طرفدارانش شوند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی از نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، نتایج اعلام شده این انتخابات را نپذیرفته و اعلام پیروزی چشمگیر محمود احمدی نژاد را حاصل دستکاری و تقلب گسترده در نتیجه انتخابات دانسته اند.

آقایان کروبی و موسوی با وجود هشدار مکرر مقامات دولتی در مورد بازداشت و محاکمه آنان، همچنان دولت را فاقد مشروعیت دانسته و به انتقاد از سیاست ها دولت ادامه داده اند و آقای کروبی تاکید کرده است که با وجود فشار های امنیتی علیه او و خانواده اش، همچنان به ابراز نظرات خود در مخالفت با دولت ادامه می دهد.

مطالب مرتبط