مأموران امنیتی از ورود میرحسین موسوی به یک مسجد جلوگیری کردند

آگهی ترحیم
Image caption نام آقای موسوی از آگهی ترحیمی که زمان و مکان مراسم ختم آقای سلیمی در آن اعلام شده بود، حذف شده است.

مأموران امنیتی ایران از ورود میرحسین موسوی، یکی از رهبران مخالفان دولت، به مسجدی که مراسم ختم پدر دامادش در آن برگزار می شد جلوگیری کردند.

سایت کلمه، پایگاه خبری نزدیک به آقای موسوی نوشت که "تعداد زیادی از خانواده های شهدا، سرداران و رزمندگان دوران دفاع مقدس" در مراسم سومین روز درگذشت پدر داماد آقای موسوی حضور داشتند و نیروهای امنیتی و مأموران لباس شخصی، ورود و خروج افراد به مسجد محل برگزاری مراسم را کنترل می کردند.

بر اساس این گزارش، نام آقای موسوی از آگهی ترحیمی هم که توسط او و عده ای از "دوستان، سرداران دفاع مقدس و خانواده های شهدا" به روزنامه ها داده شده بود، حذف شد.

به نظر می رسد نهادهای امنیتی نگران بوده اند که این مراسم به بهانه ای برای تجمع مخالفان دولت بدل شود.

به گزارش کلمه، بهرام سلیمی، پدر داماد آقای موسوی، سه فرزند خود را در جریان جنگ ایران و عراق از دست داده بود.

مراسم ترحیم او روز سه شنبه دوم آذرماه در مسجد امام زمان، واقع در خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی برگزار شد.

مأموران امنیتی ایران در ماه های اخیر محدودیت های زیادی برای رفت و آمد میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران مخالفان دولت، در نظر گرفته اند.

در یکی از تازه ترین نمونه ها، رفت و آمد به منزل آقای کروبی در روزهای نزدیک به عید قربان و عید غدیر خم تحت کنترل در آمد و حتی در یک مورد تلاش شد که از خروج او از منزل جلوگیری شود.

یک منبع آگاه به بی بی سی فارسی گفت که آقای کروبی قصد داشت به مناسبت عید قربان به دیدار یکی از آشنایان خود برود که با ممانعت مأموران امنیتی روبرو شد.

اما این مأموران پس از اعتراض آقای کروبی که گفته بود اگر در حبس خانگی است باید در این مورد حکم قضایی صادر شده باشد، به او اجازه خروج دادند.

در ماه های اخیر گزارش هایی در مورد بازداشت تعدادی از افراد که برای دیدار با آقای موسوی به دفتر کار او مراجعه کرده بودند و همچنین ممانعت از دیدار اعضای خانواده بعضی از کشته شدگان سرشناس جنگ با رهبران مخالفان دولت منتشر شده است.

مطالب مرتبط