هوای تهران در شرایط اضطرار قرار گرفت

آلودگی هوای تهران

آلودگی هوا در تهران تشدید شده و وضعیت هوای تهران در شرایط اضطرار قرار گرفته است و احتمال می رود دولت برای دومین بار در چند روز اخیر، ناچار شود مراکز دولتی و مدارس را تعطیل کند.

بنابر گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران، شاخص کیفیت هوای پایتخت در چند منطقه تهران نظیر میدان آزادی در شرایط "اضطرار" قرار دارد و در برخی مناطق نظیر پارک رازی، پارک قائم و دانشگاه علم و صنعت در آستانه ورود به شرایط "اضطرار" است.

در مناطقی نظیر قلهک و اتوبان محلاتی نیز شرایط در وضعیت "هشدار" است.

کيفيت هوا در شهرهای ايران، بر اساس ميزان آلودگی با پنج رده اصلی شامل شرايط "پاک"، "سالم"، "ناسالم يا وضعيت هشدار"، "بسيار ناسالم يا شرايط اضطرار" و "خطرناک يا وضعيت بحران" ارزيابی می شود.

دولت چهارشنبه گذشته سوم آذر مراکز دولتی در شهر تهران را به دلیل آلودگی هوا قرار گرفتن در شرایط هشدار تعطیل کرده بود اما گزارشها نشان می دهد که تعطیلی تاثیر چندانی در میزان آلودگی نداشته است.

یوسف رشیدی مدیر عامل شرکت کنترل هوا گفته که تنها راه کاهش آلودگی هوای تهران کم کردن منابع تولید آلاینده هاست و با تعطیل کردن فقط می توان وضعیت را کنترل کرد.

وسايل نقليه موتوری مهمترين آلوده کننده شهر تهران به حساب می آيند و برخی کارشناسان می گويند خودروها و کارخانجات صنعتی حاشيه تهران عامل ۸۰ درصد آلودگی اين شهر هستند.

کاظم ندافی مدیر کل بهداشت محیط وزارت بهداشت به خبرگزاری فارس گفته که "طی روزهای اخیر میزان آلودگی هوا کم نشده و اگر این روند ادامه یابد باید برای کنترل وضعیت احتمالا دوباره در تهران تعطیلی خواهیم داشت."

هوای تهران از سالها پیش با مشکل آلودگی مواجه است و هر ساله در اواخر فصل پائیز و اوایل زمستان آلودگی به اوج خود می رسد به طوری که بارها دولت ناچار شده تا مدارس را به خاطر بالا بودن آلودگی تعطیل کند.

برای مقابله با بحران آلودگی هوا ده سال پیش برنامه ای به عنوان "برنامه جامع آلودگی هوای تهران" تهیه شد که بر اساس آن باید ظرف مدت ده سال کیفیت هوای پایتخت به شرایط قابل تنفس و سالم می رسید اما گزارشها نشان می دهد که وضعیت هوای تهران به مراتب بدتر از ده سال پیش است.

بر اساس این برنامه، تولید خودروهای استاندارد و از رده خارج کردن خودورهای فرسوده در دستور کار قرار گرفت و قرار شد تا ضمن بالا بردن کیفیت سوخت، وضعیت حمل و نقل عمومی نیز بهبود یابد.

آقای رشیدی می گوید که "هیچ چیز مجهولی برای کاهش آلودگی وجود ندارد ولی آلودگی هوا در دستور کار نیست."

به گفته مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا "تا زمانی که وسایل حمل و نقل عمومی و کیفیت و استاندارد سوخت در کشور ارتقاء نیابد و همین طور دغدغه اصلی مسئولان رفع بحران آلودگی هوا نباشد نمی توان منتظر حل شدن آلودگی هوای تهران بود."

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست