اظهارات ضد و نقیض مقامات ایران در باره هواپیماربایی

هواپیمای ایران ایر
Image caption هواپیمای عازم دمشق سرانجام سالم به زمین نشست

مقامات جمهوری اسلامی درباره شخصی که به گفته آنها قصد ربودن هواپیمای پرواز تهران- دمشق داشت، اظهاراتی متناقض داشته اند.

در حالیکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که این شخص فردی با هویت مشخص و از عناصر وابسته به ضد انقلاب بود، خبرگزاری فارس به نقل از مدیر روابط عومی شرکت هواپیمایی ایران ایر از نامناسب بودن وضعیت روانی این شخص خبر داد.

بر اساس گزارش ها، یک هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به شماره پرواز ۵۱۷ که دیروز جمعه ۵ آذر (۲۶ نوامبر) تهران را به مقصد دمشق ترک کرده بود، در نزدیکی شهر دمشق با ادعای یکی از مسافران مبنی بر اینکه بمبی در اختیار دارد رو به رو شد.

مقامات ایران می گویند که این شخص می خواست هواپیما در کشوری دیگر به زمین بنشیند؛ اما نیروهای امنیتی داخل هواپیما شخص مزبور را بازداشت کردند و پس از بررسی مشخص شد که بمبی در هواپیما وجود ندارد.

شاهرخ نوش آبادی، مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر به خبرگزاری فارس گفت: "هنگامی که هواپیما در آسمان دمشق پرواز می ‌کرد، یکی از مسافران که وضعیت روحی نابسامانی داشت با اعلام اینکه قصد دارد این هواپیما را برباید، موجبات ایجاد همهمه بین مسافران را فراهم ساخت، اما بلافاصله مسئولان امنیت پرواز هواپیمای ایران‌ایر فرد خاطی را دستگیر کردند."

آقای نوش آبادی همچنین گفت که فرد مذکور هیچ نوع سلاح گرم و یا سردی به همراه نداشته است. این در حالی است که به گزارش بعضی از منابع خبری ایرانی، این فرد سلاح سرد با خود همراه داشته است.

از سوی دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه خود نوشته است: "با اقدام قاطع و به موقع گارد امنیت پرواز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هوشیاری کروی پرواز، تلاش یکی ازعناصر وابسته به ضد انقلاب برای ربودن هواپیمای جمهوری اسلامی ایران در مسیر تهران- دمشق ناکام ماند."

هواپیمای یادشده بدون هرگونه حادثه ای سالم در دمشق به زمین نشست.

مطالب مرتبط