احمدی نژاد: یارانه های پرداختی به مردم دو برابر می شود

محمود احمدی نژاد
Image caption آقای احمدی نژاد از افراد و رسانه‌هایی که به گفته او در مورد طرح هدفمندکردن یارانه ها "جوسازی" می‌کنند، انتقاد کرد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به طرح هدفمندکردن یارانه ها اعلام کرد که میزان مبلغ پرداختی به مردم در آینده حداقل دو برابر رقم کنونی خواهد شد.

آقای احمدی نژاد در سفر به استان مازندران و در ورزشگاه شهید متقی ساری گفت: "هدفمند کردن یارانه ها یک گام بسیار بلند به سمت عدالت و احقاق حق تک تک ملت ایران و پایان دادن به یک تبعیض ۵۰، ۶۰ ساله است. چرا که ۵۰ سال حقوق اکثریت ملت در جیب یک اقلیت قرار می گرفت."

وی افزود: "شیاطین با اجرای عدالت مخالف هستند. چرا که آنها می دانند اگر هدفمند کردن یارانه ها اجرا شود، اولا فقیری در کشور پیدا نخواهد شد، ثانیا فاصله های طبقاتی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و ثالثا فرصت برای کار سازنده و پیشرفت کشور فراهم خواهد شد."

آقای احمدی نژاد در ادامه گفت: "به همین خاطر می بینیم که دشمنان قسم خورده ملت ایران و رسانه های وابسته استکباری دائم علیه طرح هدفمندکردن یارانه ها شایعه پراکنی و جوسازی می کنند."

او گفت: "اخیرا عده ای شایعه کرده اند که این طرح برای مدتی کوتاه، مثلا یک سال یا دو سال اجرا خواهد شد و بعد اجرای آن تعطیل خواهد شد. من به آنها می گویم که خیال شما راحت باشد که انشالله با کمک مردم در اجرای این طرح یک پایه ریزی مناسبی صورت می گیرد که تا ۵۰ سال آینده نیز هیچ کس نتواند احقاق حق مردم را با مشکل روبه رو کند."

محمود احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به پرونده هسته ای ایران و قطعنامه های صادر شده علیه این کشور گفت: "هر اقدامی که کرده اند به نفع ملت ایران و علیه خودشان شده است. چهار قطعنامه صادر کردند. گفتیم که این قطعنامه ها را صادر نکنید، به ضرر خودتان است و کار شما سخت تر می شود، ولی گوش نکردند."

وی افزود: "شش ماه قبل در وسط مذاکرات یکباره روحیه‌ استکباری به سراغ آنها آمد و فکر کردند که یک قطعنامه‌ تندتر صادر کنند و تصور کردند که با این کار می ‌توانند در مذاکرات، حق ملت ایران را ضایع کنند. ما به آنها گفتیم که هر قطعنامه‌ای که صادر می ‌کنید یک گره بر گره‌ها می ‌افزایید و بعد از آن باز کردن آن سخت‌تر می شود."

آقای احمدی نژاد در جمع مردم ساری همچنین گفت: "حالا گفته‌اند که می ‌خواهیم گفت‌وگو کنیم. اگر می ‌خواهید از گفت‌وگوها نتیجه بگیرید، باید اخلاق طاغوتی را کنار بگذارید و با رعایت قانون و عدالت و در شرایط برابر بنشینید و در شرایط برابر در مورد همکاری در زمینه‌های گوناگون اقتصادی و هسته‌ ای و... با هم گفت‌وگو می ‌کنیم و تفاهم می کنیم و کار مشترک انجام می ‌دهیم".

وی افزود: "ملت ایران به هیچ‌کس اجازه نداده و نخواهد داد که در گفت‌وگوها و در مذاکرات، ذره‌ای از حقوق هسته‌ ای ایران عقب‌نشینی کند."

مطالب مرتبط