شهلا جاهد در زندان اوین اعدام شد

Image caption اجرای حکم اعدام خانم جاهد دست کم سه بار متوقف شده بود

شهلا جاهد، زنی که به جرم قتل همسر ناصر محمدخانی، فوتبالیست ایرانی به مرگ محکوم شده بود، در زندان اوین به دار آویخته شده است.

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل خانم جاهد، در مصاحبه با بی بی سی خبر اعدام موکل خود را تایید کرده است.

آقای خرمشاهی سحرگاه چهارشنبه به زندان اوین رفته بود.

شهلا جاهد، قاتل فاطمه (لاله) سحرخیزان همسر ۳۲ ساله ناصر محمدخانی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران شناخته شده بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گزارش می دهد که حکم اعدام وی در حضور قاضی عصمت ‌الله جابری، دادیار اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران، پس از طی تشریفات قانونی، توسط اولیای دم لاله سحرخیزان اجرا شد.

خانم جاهد که خود را همسر موقت (صيغه ای) ناصر محمدخانی معرفی کرده بود، پس از چند ماه بازجویی به قتل همسر دائم وی اعتراف، اما سپس در دادگاه گفت به این جهت به قتل اقرار کرده بود که ناصر محمدخانی به او گفته بود "تو اعتراف کن، آبروی من در خطر است."

به گزارش ایسنا، این حکم پس از گذشت حدود هشت سال و در پی تایید دیوان عالی کشور و موافقت رییس قوه‌ قضاییه، ساعت پنج صبح روز چهارشنبه، ۱۰ آذرماه، در محوطه داخلی زندان اوین اجرا شد.

ماجرای قتل همسر ناصر محمدخانی چند سال پیش از گزارش های پرخواننده صفحه حوادث روزنامه های ایران بود.

ایسنا از قول عبدالصمد خرمشاهی می نویسد: "مسوولانی که از دستگاه قضایی در مراسم اجرای حکم حضور یافته بودند تمام تلاش خود را برای اخذ رضایت از اولیا دم به کار گرفتند اما متاسفانه نتیجه بخش نبود."

به گفته وی، "شهلا در لحظات آخر با التماس و گریه از خانواده لاله سحرخیزان می‌خواست که از قصاص او گذشت کند" و می افزاید که موکلش در لحظه اجرای مجازات فقط دعا می‌خواند.

آیت الله شاهرودی، رئیس پیشین قوه قضائیه ایران در بهمن ماه ۱۳۸۶ اعلام کرد که پرونده شهلا جاهد دارای ایرادهای شکلی و ماهویست و باید تحقیقات درباره قتل از ابتدا آغاز شود و قاضی دیگری به پرونده رسیدگی کند.

اجرای حکم اعدام وی به دستور مقام های ارشد قوه قضائیه دست کم سه بار متوقف شده بود.

پیش از این سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای خواهان توقف اجرای حکم اعدام شهلا جاهد شده بود.

در بیانیه این سازمان آمده نه تنها اعدام حکمی غیر انسانی است بلکه در پرونده خانم جاهد نکته هایی وجود دارد که باعث شده در مجرم بودن وی شبهه ایجاد شود.

فیلم مستند "کارت قرمز"، به کارگردانی مهناز افضلی درباره ماجرای جنجالی شهلا جاهد، ساخته شده که رابطه او را با ناصر محمدخانی بررسی می کند.

مطالب مرتبط