تهرانی ها سه روز در هفته می توانند از خودروی شخصی استفاده کنند

آلودگی هوا

همزمان با تشدید آلودگی هوای شهر تهران، پلیس راهنمایی و رانندگی از احتمال دائمی شدن تردد خودروها بر اساس طرح زوج و فرد خبر داده است.

آلودگی شهر تهران که از هفته گذشته تشدید شده، همچنان وضعیت هوا در برخی مناطق نظیر میدان آزادی، پارک سلامت و پارک قائم در شرایط اضطرار قرار دارد و در بقیه مناطق نیز در وضعیت هشدار است.

تعطیلی مدارس و ادارات نتوانسته از میزان آلودگی بکاهد و برای همین تصمیم گرفته شد تا طرح زوج و فرد تردد خوردوها که از چند سال پیش در بخشی از مناطق مرکزی تهران اجرا می شد، به سراسر این شهر گسترش یابد.

این طرح از هفته گذشته در تمام مناطق شهر تهران به اجرا گذاشته شد و سرتیپ حسین رحیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران می گوید که با اجرای این طرح آلودگی کم شده و ترافیک نیز بین 35 تا 40درصد کاهش پیدا کرده است.

طرح زوج و فرد خودروها پنج سال پیش بعد از افزایش آلودگی در محدوده مرکزی شهر تهران به اجرا گذاشته شد که از شمال به بزرگراه رسالت، از شرق به خيابان آيت، از غرب به بزرگراه چمران و نواب و از به جنوب بزرگراه بعثت ختم می شود.

در طرح تردد زوج و فرد، خودروهايی که رقم سمت راست آنها زوج است در روزهای زوج و خودروهايی که رقم سمت راست آنها فرد است در روزهای فرد مجاز به تردد در اين محدوده بودند که اکنون با گسترش این طرح به سراسر شهر تهران، عملا نیمی از خودروها حق عبور و مرور ندارند.

سرتیپ رحیمی می گوید که "مردم تهران مشکلی با دائمی شدن طرح سراسری زوج و فرد ندارند."

تجریه تاریخی محدودیت رفت و آمد

اما در سال 1377 ايران در بزرگترين مواجهه با بحران آلودگی هوا که تعطيلی چند روزه مدارس را درپی داشت یکبار به این تجربه ناموفق دست زد.

در آن سال راهنمايی و رانندگی تهران با تشديد آلودگی هوا بی مقدمه طرح زوج و فرد کردن خودروها را در تمام سطح شهر تهران اجرا کرد اما اين طرح از بيم پيامدهای اجتماعی به سرعت از سوی شورای تامين استان تهران لغو شد.

شورای تامين استان که بالاترين مرجع تصميم گيری در سطح شهر تهران به حساب می آيد با هدف پيشگيری از بروز تنش های اجتماعی ادامه اين طرح را به مصلحت ندانست و اجرای آن را لغو کرد

اين شورا کوتاه زمانی بعد با صدور اطلاعيه ای در باره علت لغو اين طرح اعلام کرد: "به دليل عدم پاسخگويی ناوگان اتوبوسرانی شهری جهت جابه جايی اقشار مختلف، ادامه طرح ممنوعيت تردد زوج و فرد توسط راهنمايی و رانندگی يقينا عوارض اجتماعی، سياسی، امنيتی و عکس العمل های گسترده مردم را به دنبال خواهد داشت."

اکنون دولت محمود احمدی نژاد که با انتقاداتی زیادی در باره کوتاهی در پرداخت بودجه به مترو و بی توجهی به بازسازی خودروهای عمومی رو به روست سعی دارد تا همان طرح سیزده سال زوج و فرد کردن خودروها را به طور همیشگی در پایتخت اجرا کند.

سرتیپ رحیمی می گوید که دائمی شدن طرح زوج و فرد آثار مطلوبی دارد و "به نظر می رسد که مردم تهران با این امر که تنها سه روز در هفته از خودروهای شخصی خود استفاده کنند، مشکلی ندارند."

هوای تهران از سالها پیش با مشکل آلودگی مواجه است و هر ساله در اواخر فصل پائیز و اوایل زمستان آلودگی به اوج خود می رسد به طوری که بارها دولت ناچار شده تا مدارس را به خاطر بالا بودن آلودگی تعطیل کند.

برای مقابله با بحران آلودگی هوا ده سال پیش برنامه ای به عنوان "برنامه جامع آلودگی هوای تهران" تهیه شد که بر اساس آن باید ظرف مدت ده سال کیفیت هوای پایتخت به شرایط قابل تنفس و سالم می رسید اما گزارشها نشان می دهد که وضعیت هوای تهران به مراتب بدتر از ده سال پیش است.

بر اساس این برنامه، تولید خودروهای استاندارد و از رده خارج کردن خودورهای فرسوده در دستور کار قرار گرفت و قرار شد تا ضمن بالا بردن کیفیت سوخت، وضعیت حمل و نقل عمومی نیز بهبود یابد اما شواهد نشان می دهد که هیچکدام از این برنامه ها به درستی اجرا نشد و پس از یک هفته آلودگی شدید، نشانه از بهبود وضعیت هوا نیز به چشم نمی خورد.

به نظر می رسد با تکرار و تشديد هر ساله بحران آلودگی هوا و بی برنامگی مسئولان، مردم تهران با ادامه اين وضعيت، فقط بايد به آسمان چشم بدوزند، به اميد اين که باد و باران بيايد و هوای آلوده را با خود ببرد و بشويد.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست