مهدی کروبی خطاب به دانشجویان: خفقان باقی نخواهد ماند

مهدی کروبی
Image caption مهدی کروبی از دانشجویان خواسته تا در سرتاسر ایران به "آگاهی بخشی" بپردازند

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ایران، با تاکید بر اینکه "فضای ترس و خفقان باقی نخواهد ماند" به دانشجویان توصیه کرد که امید خود را از دست ندهند و "حضور خود را در صحنه حفظ کنند".

مهدی کروبی امروز ۱۳ آذرماه (۴ دسامبر) در پیامی به مناسبت روز دانشجو که در سایت "سحام نیوز" منتشر شده، با اشاره به محرومیت بسیاری از دانشجویان از تحصیل به علت فعالیت های سیاسی و اجتماعی، آورده است: "این رویه غلط پایدار نخواهد ماند. روزی در همین نزدیکی ها شاهد تحصیلات آکادمیک آزاد خواهیم بود که همه جوانان را با هر سلیقه ای در دل خود جای دهد."

پیشتر، میرحسین موسوی، دیگر رهبر مخالفان دولت نیز، در پیامی خطاب به دانشجویان به مناسبت فرا رسیدن ماه آذر، خواستار نترسیدن آنان از "پرونده سازی ها و سایر اقدامات سرکوبگرانه" شده و تاکید کرده بود که در مسیر اعتراضات دانشجویی، "شکستی" وجود نخواهد داشت.

۱۶ آذر ماه در ایران، به عنوان "روز دانشجو" شناخته می شود و معمولا هر سال در چنین روزی، گردهم آیی هایی در دانشگاه های مختلف برگزار می شود.

سال گذشته، تعدادی از دانشگاه های تهران و شهرستان ها، به مناسبت ۱۶ آذر صحنه اعتراضات ضد دولتی بود.

مهدی کروبی در پیام امروز خود، دانشجویان را "یکی از مهمترین گروه های مرجع در ایران" دانسته و از آنان خواسته است تا در سرتاسر ایران به "آگاهی بخشی" بپردازند.

آقای کروبی همچنین ابراز تاسف کرده است که "تعداد زیادی از فعالان دانشجویی در عین بی گناهی و تنها به جرم انتقاد و برای اینکه در مقابل قانون شکنی و دروغ ایستاده اند و آن را نفی کرده اند، در شرایط دشواری به سر می برند".

امروز همزمان با صدور بیانیه مهدی کروبی خطاب به دانشجویان، سایت کلمه خبر دیدار وی با خانواده عبدالله مومنی، زندانی سیاسی و سخنگوی سابق سازمان دانشجویی "ادوار تحکیم" را به چاپ رسانده است.

بر اساس این گزارش، آقای کروبی در دیدار با خانواده آقای مومنی گفته است: "وضعیت زندانیان سیاسی و عزیزان دربند ما به این شکل باقی نخواهد ماند و جریان فکری حاکم فعلی، با این شرایط قادر به ادامه‌ راه نیست."

عبدالله مومنی، چندی پیش با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله خامنه ای، از شکنجه شدید خود در زندان خبر داده بود.

مطالب مرتبط