قرارداد ساخت راه آهن چابهار به مشهد به سپاه واگذار شد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
Image caption در دولت های نهم و دهم مسئولیت پروژه های بسیاری به سپاه واگذار شده است

دولت ایران ساخت راه آهن چابهار به مشهد در شرق ایران را به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران واگذار کرده است.

این خط که هزار و 330 کیلومتر طول دارد قرار است در مدت طول پنج سال ساخته شود.

میزان هزینه کل این طرح منتشر نشده است اما آقای ناصر پور معلم معاون وزیر راه و ترابری گفته است که برای سال جاری بیشتر از دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای این کار در نظر گرفته شده است.

گزارش شده که هزینه ساخت بخشی از این خط آهن از طریق فروش کارخانجات دولتی تامین خواهد شد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران که در مراسم شروع عملیات اجرایی این خط آهن حضور داشت، گفته است که این پروژه می تواند شهرهای مناطق شرقی کشور را احیا کند.

رئیس جمهوری ایران همچنین گفت که دولت به دلیل تعلل در ساخت این راه آهن تصمیم گرفته خود، کار ساخت را انجام دهد و قرار گاره سازندگی خاتم الانبیاء مسئولیت کار را بر عهده گرفته است.

این خط آهن از چابهار شروع می شود و بعد از عبور از ایرانشهر، خاش، زاهدان به بیرجند می رسد و از آنجا این خط آهن با گذار از قاین و گناباد در منطقه تربت حیدریه به راه آهن سراسر بافق به بندرعباس وصل می شود.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، پس از آغاز ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، فعالیت های خود را در حوزه های مختلف گسترش داده و توانسته پروژه های بسیاری را با کمک دولت ایران در دست بگیرد.

دو ماه پیش احداث بزرگراه قم به مشهد به شرکت تهران گسترش، وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران واگذار شد.

این بزرگراه که حرم تا حرم نام دارد یک هزار و صد کیلومتر طول دارد و حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری گفته که هزینه این طرح بین ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

در مراسم کلنگ زنی این بزرگراه که قم را به تهران و تهران را به مشهد متصل می کند روز شنبه ۱۷ مهر (۹ اکتبر) محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران با بیان این که بزرگراه حرم تا حرم بزرگترین پروژه در تاریخ کشور و منطقه است گفت: "پیش از این چشم ما به دست چند شرکت خارجی و پول چند بانک غربی بود که آنها با منت زیاد، سرمایه گذاری می کردند و هر روز هم به یک بهانه کار را متوقف می کردند."

در یکی از آخرین قراردادهایی که وزارت نفت طی آن ۲۱ میلیارد دلار پروژه میدان گاز را به شرکت های داخلی واگذار کرد، سهم عمده به شرکت خاتم الانبیا رسید.

در دولت های نهم و دهم پروژه های بسیاری با تبلیغات فراوان افتتاح شده اند که بعد از راه اندازی با مشکلات جدی روبرو شده است.

از جمله این طرح ها می توان به راه آهن اصفهان _ شیراز ، کرمان _ زاهدان و هم چنین بزرگراه تهران _ پردیس اشاره کرد که تنها چند ساعت پس از راه انداری بسته شده اند و هنوز از تاریخ دقیق راه اندازی رسمی آن ها خبری در دست نیست.

مطالب مرتبط