علی تاجرنیا آزاد شد

علی تاجرنیا
Image caption علی تاجرنیا در یکی از جلسات دادگاه های متهمان حوادث بعد از انتخابات حاضر بود، اما صحبت نکرد

علی تاجرنیا، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، بعد از گذراندن دوره محکومیت یک ساله اش روز چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۹ (۸ دسامبر ۲۰۱۰) از زندان اوین تهران آزاد شد.

آقای تاجرنیا که از مسئولان ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری بود، در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به یک سال حبس تعزیری کاهش یافت.

علی تاجرنیا روز ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ – یک هفته بعد از انتخابات – دستگیر شد و در آبان ماه همان سال، بعد از ۱۴۰ روز بازداشت، با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آقای تاجرنیا در میانه اردیبهشت سال ۱۳۸۹ برای گذراندن باقی دوران محکومیتش به زندان اوین احضار شد و تا روز ۱۷ آذر در زندان بود.

علی تاجرنیا نماینده مردم مشهد در مجلس ششم و دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود و پس از آن در دولت محمد خاتمی، مشاور وزیر بهداشت و درمان شد.

او همچنین عضویت در شورای عمومی و مرکزی دفتر تحکیم وحدت را در کارنامه فعالیت های سیاسی خود دارد و در حال حاضر متخصص دندانپزشکی و عضو هیات مدیره انجمن دندانپزشکان ایران است.

در حال حاضر محسن میردامادی، دبیرکل جبهه مشارکت و مصطفی تاج زاده، داود سلیمانی و محسن امین زاده، از اعضای شورای مرکزی این حزب، کماکان در زندان هستند.

مطالب مرتبط