مصطفی تاج زاده و محمد نوری زاد ممنوع الملاقات شدند

مصطفی تاج زاده و محمد نوری زاد
Image caption تاج زاده و نوری زاد از چهار ماه در یک سلول در بند قرنطینه زندان اوین هستند

مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، و محمد نوری زاد، فیلمساز و روزنامه نگار، که از ماه ها پیش در بند قرنطینه زندان اوین در بازداشت هستند، ممنوع الملاقات شده اند.

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد، به بی بی سی فارسی گفت وقتی روز چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۹ مطابق معمول برای ملاقات هفتگی به زندان اوین مراجعه کرده است، به او و همسر آقای تاج زاده گفته شده که همسرانشان ممنوع الملاقات هستند.

فخر السادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده، روز چهارشنبه و در پی ممنوع الملاقات شدن همسرش در نامه ای به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، نوشت: "بر اساس کدام قانون و آیین نامه همسر مرا به بهانه اجرای حکم جابرانه و جائرانه فله ای دادگاه فرمایشی، بیش از چهار ماه در قرنطینه اوین محبوس کرده اید و بر اساس رأی کدام شورای انضباطی و با حضور کدام مسئول مددکار به این جمع بندی و رأی صادره رسیدید که او را و ما را از حق دیدارمان آن هم از پشت دو جدار شیشه ای و شنیدن صدای هم از پشت گوشی تلفن، محروم کردید؟"

ملاقات های زندان اوین هفته گذشته نیز به دلیل تعطیلات ناشی از آلودگی هوای تهران انجام نشده بود.

مصطفی تاج زاده و محمد نوری زاد، بعد از آن که اواخر مرداد ماه ۱۳۸۹ بعد از چند ماه مرخصی دوباره به زندان اوین باز گردانده شدند، در بند قرنطینه و در سلول مشترکی زندانی هستند.

خانم محتشمی پور روز سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۹ در صفحه شخصی خود در وب سایت فیس بوک، نامه ای از آقای تاج زاده خطاب به خود منتشر کرد که آقای تاج زاده در آن وضعیتش در سلول را این طور توصیف کرده بود: "ما، من و برادر عزیزم محمد نوری زاد، در اوین انتخاب زیادی نداریم جز مطالعه، گفتگو، نوشتن، انجام فرائض، ورزش در همین فضای محدود و تماشای تلویزیون و البته آقای نوری زاد کارهای هنری هم انجام می دهد."

مصطفی تاج زاده که بلافاصله بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شده بود، اسفند ماه همان سال به مرخصی آمد. اما بعد از آن و بعد از شکایت او و هفت اصلاح طلب دیگر از بخش هایی از سپاه پاسداران، روز ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ به زندان اوین فراخوانده شد.

او در دادگاه به ۶ سال حبس تعزیری و ۱۰ سال ممنوعیت از فعالیت های سیاسی محکوم شده است.

محمد نوری زاد نیز در آذر ماه سال ۱۳۸۸ به دنبال نوشتن چند نامه به آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، بازداشت شد.

آقای نوری زاد نیز اوایل خرداد ۱۳۸۹ با قید وثیقه از زندان آزاد شد اما روز ۲۷ مرداد ماه و در پی نوشتن نامه دیگری خطاب به آیت الله خامنه ای به زندان اوین فرا خوانده شد.

محمد نوری زاد به سه سال و نیم حبس تعزیری و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتبط