گرد و غبار، خوزستان را تعطیل کرد

آلودگی هوا در هواز
Image caption پدیده جوی گرد و غبار چندین سال است که به مشکلی بزرگ در استانهای جنوبی و غربی ایران تبدیل شده است

استانداری خوزستان به علت گرد و غبار، مدارس، ادارات دولتی و بانک های پنج شهر این استان را امروز شنبه ۲۳ آذر تعطیل اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با وجود دو روز بارندگی در استان خوزستان پدیده گرد و غبار شدت یافته و استانداری خوزستان، فعالیت های اداری و تحصیلی در پنج شهر اهواز، آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان و شادگان را تعطیل کرده است.

ستاد حوادث غیرمترقبه استان خوزستان نیز از مردم درخواست کرده فقط در مواقع ضروری از منزل خارج شوند و در هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند و هشدار داده است که افراد سالخورده و کودکان از منزل خارج نشوند.

درسال های اخیر پدیده افزایش گرد و غبار معلق در هوا، به شکل مقطعی در برخی مناطق ایران به ویژه شهرهای جنوبی و غربی سبب آلودگی شدید هوا و کاهش دید در این شهرها شده بود، اما در دوسال گذشته این پدیده شدید تر و وسیع تر بوده است.

به گفته کارشناسان، گسترش بیابان ها و بی توجهی به طرح های بیابان زدایی در کشورهای عراق، عربستان، اردن و سوریه یکی از دلایل این آلودگی ها است اما بیشتر این گرد و غبار از بیابان های همسایه غربی ایران، یعنی عراق وارد ایران می شود.

در روزهای اخیر هوای تهران به شدت آلوده بوده و دولت به علت آلودگی هوا، ادارات و مدارس را دو بار و به مدت چند روز تعطیل کرد.

تلاش هایی برای کاهش آلودگی انجام شد اما تا زمانی که باران در تهران نبارید هوا همچنان آلوده بود.

مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفته که "قطعا سهم دولت در مورد وقوع آلودگی هوا بیشتر است".

آقای پور محمدی در این رابطه گفت:" مجلس شورای اسلامی ، مردم و شهرداری نیز در این آلودگی و شرایط سخت و نگران کننده سهیم اند و در واقع همه دست به دست هم داده اند که هوا آلوده شود."

او گفت:"وقتی از مردم می خواهیم خودروهای اضافی را بیرون نیاورند و تک سرنشین سفر نکنند و یا از حمل و نقل عمومی بهره ببرند و از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم وظایف خود را انجام دهند و هیچ یک از این اتفاقات رخ نمی‌دهد، در این شرایط نمی‌توان انتظار داشت که این کلاف سردرگم و عذاب‌آور به همین راحتی‌ها باز شود."

برای مقابله با بحران آلودگی هوا ده سال پیش برنامه ای به عنوان "برنامه جامع آلودگی هوای تهران" تهیه شد که باید در طول ده سال بر بهبود کیفیت هوای تهران تاثیر می گذاشت.

بر اساس این برنامه، تولید خودروهای استاندارد و از رده خارج کردن خودورهای فرسوده در دستور کار قرار گرفت و قرار شد تا ضمن بالا بردن کیفیت سوخت، وضعیت حمل و نقل عمومی نیز بهبود یابد.

بر اساس گزارش ها در طول این مدت، کیفیت هوای پایتخت نه تنها به شرایط قابل تنفس و سالم نرسید، بلکه به مراتب بدتر از ده سال پیش شده است.

مطالب مرتبط