میرحسین موسوی خواهان پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی شد

میرحسین موسوی
Image caption میرحسین موسوی ترکیب کسانی را که این روزها در زندان هستند قابل تامل دانست

میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت ایران در پیامی خطاب به زندانیانی که در اعتصاب غذا به سر می برند از همه آنها خواست که اعتصاب غذای خود را پایان دهند زیرا "دلبستگان آزادی و عدالت" نگران سلامتی آن ها هستند.

به گزارش سایت خبری کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، او در پیام خود ابراز امیدواری کرده است که این زندانیان با شکستن اعتصاب غذای خود خانواده ها و "همراهان جنبش سبز" را از نگرانی نجات دهند.

در روزهای اخیر منابع خبری مخالفان دولت ایران از اعتصاب غذای تعدادی از زندانیان و بازداشت شدگان سیاسی در ایران، از جمله محمد نوری زاد، مستندساز، نسرین ستوده، وکیل دادگستری، رضا شهابی، عضو هیأت مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و آرش صادقی، فعال دانشجویی خبر داده اند.

آقای موسوی در پیام خود گفته است: "ترکیب کسانی که امروز در زندان هستند قابل تامل است: زن و مرد و هنرمند و کارگر و حقوقدان و معلم، انسان هایی فرهیخته از هر صنف و طبقه و گروه و قشر."

پیش از این هم مهدی کروبی، از دیگر سران مخالفان دولت در دیدار با خانواده محمد نوری زاد با اشاره به عوارض خطرناک اعتصاب غذا از خانواده نوری‌زاد درخواست کرده بود که "پیام همه دوستان مبنی بر شکستن اعتصاب غذا را به ایشان برسانند".

آقای کروبی در دیدار با خانواده آقای نوری زاد همچنین ابراز امیدواری کرد که مسئولان قضایی در عملکرد و رفتار خود با زندانیان تجدید نظر کنند.

اعضای خانواده بعضی از زندانیان اعتصاب غذا کرده، از جمله آقای نوری زاد، از وخامت حال آنان خبر می دهند.

در این حال عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، وضعیت جسمی آقای نوری زاد را "مناسب" توصیف کرده است.

همسر نوری زاد بستری شد

سایت های خبری نزدیک به اصلاح طلبان همچنین خبر از بستری شدن فاطمه ملکی همسر محمد نوری زاد دادند.

بنابر اخبار رسیده، خانم ملکی به بیمارستان مدرس تهران منتقل و در بخش مراقبت های ویژه بستری شده است.

روز گذشته (پنجشنبه 25 آذر) فاطمه ملکی همسر آقای نوری زاد و فرزندان، به همراه پدر و مادر و برادران او در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت این زندانی سیاسی در مقابل زندان اوین تجمع کردند که توسط نیروی های امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش رسانه های خبری نزدیک به مخالفان دولت، حال خانم ملکی، همسر آقای نوری زاد پس از دستگیری در بازداشتگاه اوین وخیم شده بود.

محمد نوری زاد، نویسنده و مستند ساز، در اعتراض به فشارهای وارد شده بر او در زندان و همچنین برگزاری یک "دادگاه چهار دقیقه‌ای و صدور حکم بدون حضور وکیل"، از روز ۲۰ آذر ۱۳۸۹ دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

به گزارش سایت کلمه ماموران زندان اوین محمد نوری زاد را که پس از چند روز اعتصاب غذا دچار خونریزی معده شده بود به بیمارستان منتقل کردند.

محمد نوری‌زاد به اتهام "توهین به مسئولان" و "فعالیت تبلیغی علیه نظام" به سه سال و نیم حبس تعزیری و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتبط