علی دایی با توپ پر بازگشت

علی دایی
Image caption استعفای علی دایی مورد موافقت قرار نگرفت

علی دایی در بازگشت دوباره به تمرینات پرسپولیس، گفت از این پس کسانی که سرعت قطار پرسپولیس را کند کنند، کنار خواهد گذاشت.

دایی عصر روز سه شنبه، کمتر از ۴۸ ساعت پس از استعفایش از سرمربیگری پرسپولیس، در تمرینات این تیم حاضر شد.

او گفت حبیب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپولیس و بازیکنان این تیم مجابش کرده اند که برگردد.

دایی، روز یکشنبه گذشته به دنبال شکست یک به ۴ پرسپولیس مقابل صبا قم، استعفا داده بود. پرسپولیس پیش از آن بازی هم در ۴ بازی متوالی شکست خورده بود.

در تمرین عصر سه شنبه، دایی تماشاگرانی را که علیه او شعار داده بودند، جیره خوار خواند. او گفت:« من به سادگی علی دایی نشده‌ام و با شعار تعدادی جیره‌خوار که روزی‌شان را از کسی جز خدا طلب می‌کنند، خراب نمی‌شوم. کسانی که در زندگی شخصی‌شان هم مشکل دارند، متاسفانه تعدادی جوان را تحت تاثیر قرار می‌دهند تا علیه من شعار دهند.»

دایی پیش از این گفته بود به دلیل نتایج بد تیم، شعارهای تماشاگران پرسپولیس را منطقی می داند.

او همچنین هشدار داد که از این پس از اشتباهات بازیکنانش نخواهد گذشت:« شاید پیش از این کمی احساسی رفتار کرده ام و از چیزهایی چشم پوشیده ام. ولی از این پس حرفه‌ای‌تر رفتار می‌کنم و هر کسی را که باعث کند شدن حرکت قطار پرسپولیس شود، کنار می‌گذارم.» پرسپولیس روز پنجشنبه در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران، در ورزشگاه تختی تهران با سایپا بازی می کند.

این تیم از ۱۹ بازی گذشته تنها ۲۷ امتیاز گرفته و روی پله هفتم جدول ۱۸ تیمی لیگ برتر ایران ایستاده است.

مرگ سرمربی قهرمان جام جهانی ۱۹۸۲

انزو بیِرزوت، سرمربی تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۱۹۸۲ از دنیا رفت. در هنگام مرگ او ۸۳ سال داشت.

بیرزوت سال ۱۹۷۷ سرمربی تیم ملی ایتالیا شد و ۵ سال بعد با با گلزنی های پائولو روسی جوان در خط حمله و استفاده از دروازه بانی افسانه ای به نام دینو زوف، قهرمان جهان شد. آن ها برزیل را در یک چهارم نهایی ۳ بر ۲ بردند، لهستان را در نیمه نهایی ۲ به هیچ شکست دادند و با پیروزی ۳ بر یک بر آلمان غربی در فینال، به سومین قهرمانی شان در جام جهانی رسیدند.

بیرزوت به عنوان بازیکن، پیراهن اینترمیلان و تورینو را پوشیده بود.

پائولو روسی، ستاره تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۱۹۸۲ گفت:« انزو بیرزوت یکی از بزرگترین شخصیت های قرن بیستم در ایتالیا بود. او برای من مانند پدر بود. همه چیزم را مدیون او هستم.»

شبی که بارسلونا گل نزد

تیم فوتبال بارسلونا، پس از ماهها در یک بازی خانگی نتوانست گلی بزند. این تیم سه شنبه شب در جام حذفی فوتبال اسپانیا، مقابل اتلتیکو بیلبائو به تساوی بدون گل رسید.

در یکی دیگر از بازیهای این شب، والنسیا هم در ورزشگاه خانگی اش، مستایا، بازی با ویارئال را بدون گل به پایان برد. دپورتیوو لاکرونیا هم در خانه تیم کوردوبا، تساوی یک- یک گرفت.

در حساساترین بازی چهارشنبه شب هم رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، میزبان لوانته خواهد بود.

مطالب مرتبط