امید به زنده ماندن معدنچیان کرمان کاهش یافته است

معدنچی
Image caption کارشناسان خواستار نظارت بیشتر بر موازین ایمنی در معادن ایران شده اند

امید به زنده ماندن کارگران معدن اشکیلی استان کرمان در زیر آوار کاهش یافته است.

روز چهارشنبه، 1 دیماه (22 دسامبر)، به نقل از مقامات استان کرمان، در جنوب ایران، گزارش شد که با گذشت یک هفته از زمان ریزش معدن اشکیلی در این استان، انتظار نمی رود سه کارگر این معدن زنده از زیر آوار خارج شوند.

خبرگزاری کار ایران - ایلنا - به نقل از سخنگوی اداره کل کار کرمان نوشته است که عملیات امداد ادامه دارد اما کارشناسان معدن و امدادگران امید چندانی به نجات این سه نفر ندارند.

وی گفته است که به نظر کارشناسان، بالا رفتن دمای داخلی معدن و ریزش مستمر زغال سنگ احتمال مرگ معدنچیان را افزایش داده و امکان فاسد شدن اجساد آنان نیز وجود دارد.

امدادگران می کوشند دست کم اجساد این سه نفر را از زیر آوار خارج کنند.

روز 25 آذرماه، معدن زغال سنگ اشکیلی در منطقه هوجدک کرمان ریزش کرد و گزارش شد که چهار کارگر این معدن در زیر آوار گرفتار شده اند.

دو روز بعد، گزارش شد که جسد یکی از این کارگران از زیر آوار خارج شده است و تلاش برای نجات سه نفر دیگر ادامه دارد.

در واکنش به این خبر، محمد علی کریمی، نماینده راور و کرمان در مجلس، گفت که در سال گذشته، نزدیک به سی نفر در اثر حوادث معدنی جان خود را از دست داده اند و خواستار حساسیت بیشتر دستگاه های اجرایی در زمینه رعایت نکات ایمنی در معادن شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، وی گفت که معادن زغال سنگ هر لحظه با امکان ریزش و خطر انفجار در معادن زغال سنگ مواجه هستند.

این نماینده مجلس یادآور شد که کمیته تحقیق در باره انفجار معدن باب نیزو که در بهار سال گذشته تشکیل شد، هنوز نتیجه تحقیقات خود را منتشر نکرده است.

مطالب مرتبط