ادامه ابهام بر سر انتصاب رییس سازمان ملی جوانان ایران

فرحناز ترکستانی
Image caption خبرگزاری فارس فایل صوتی اظهارات فرحناز ترکستانی را در رد سمت معاونت رئیس جمهوری منتشر کرده است

در آخرین اظهارنظرها در مورد انتصاب رئیس جدید سازمان ملی جوانان، خبرگزاری فارس و اسفندیار رحیم مشائی امروز هم اطلاعات متناقضی را در این زمینه منتشر کردند.

خبرگزاری فارس، چهارشنبه اول دی (۲۲ دسامبر) گزارش کرد که فرحناز ترکستانی، در "پیامی" از رئیس دولت درخواست کرده تا به دلیل بیماری و ضعف قوای جسمانی او، فرد دیگری را برای ریاست سازمان ملی جوانان انتخاب کند.

همزمان، اسفندیار رحیم مشائی رئیس دفتر محمود احمدی نژاد، در گفتگو با خبرنگاران گفت: "چه کسی گفته خانم ترکستانی [مسئولیت جدید را] قبول نکرده است؟ در حالی که ایشان این حکم را پذیرفته‌اند؟ البته اخیراً بیمار بودند و به این دلیل تردید کرده بودند که نتوانند این کار را انجام دهند اما خوشبختانه حالشان خوب شده و فکر می‌کنیم روز دوشنبه تودیع و معارفه خواهیم داشت."

در پی برکناری دو روز پیش مهرداد بذرپاش، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی جوانان ایران، در مورد فرد جایگزین او اخبار متناقضی منتشر شده است.

بعد از انتشار خبر برکناری مهرداد بذرپاش در رسانه های ایران، خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش کرد که محمود احمدی نژاد در حکمی فرحناز ترکستانی را به سمت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی جوانان منصوب کرده است.

این در حالی است که به دنبال انتشار حکم رئیس جمهوری، تعدادی از خبرگزاری های ایران از عدم تمایل خانم ترکستانی به پذیرفتن این سمت خبر داده اند.

اخبار متناقض سه شنبه

انتشار خبر امروز فارس در مورد پیام فرحناز ترکستانی به رئیس جمهوری در مورد نپذیرفتن سمت جدید، یک روز بعد از آن صورت می گیرد که خبرگزاری دولتی ایرنا از قول وی نوشته بود: "رسانه های مخالف دولت با یک برداشت غلط و انحرافی از سخنان وی در تلاش هستند تا در افکار عمومی نسبت به مسوولان خدمتگزار یک ذهنیت منفی ایجاد کنند."

به نوشته ایرنا، خانم ترکستانی خود را" سرباز نظام و دولت دکتر احمدی نژاد" دانسته و تاکید کرده بود که "برای تنویر افکار عمومی به زودی اطلاعیه ای را منتشر خواهد کرد".

این در حالی است که در همان روز، خبرگزاری فارس فایل صوتی گفت‌وگوی فرحناز ترکستانی با این خبرگزاری را منتشر کرد که در آن به صراحت از عدم تمایل به پذیرش سمت جدید سخن می گفت.

اخبار متناقض دوشنبه

ابهام در مورد جایگزین مهرداد بذرپاش، در همان روزی آغاز شد که خبر انتصاب فرحناز ترکستانی توسط محمود احمدی نژاد منتشر شد.

مدت کوتاهی بعد از انتشار این خبر، باشگاه خبری خبرگزاری فارس، توانا، مصاحبه ای از خانم ترکستانی را به چاپ رساند که طی آن گفته بود: "حکم جدیدم را به‌عنوان رئیس سازمان ملی جوانان نمی‌پذیرم؛ چرا که هم‌ اکنون توان کارهای اجرایی را ندارم."

به نوشته توانا، فرحناز ترکستانی که پیش از انتصاب به سمت جدید خود، معاون دانشجویی وزارت بهداشت بود، با اشاره به دریافت حکم معاونت رئیس جمهوری تاکید کرد: "در خصوص این سمت از قبل با بنده صحبت شده بود اما آن را نپذیرفتم؛ با این حال این حکم برایم صادر شده است که باز همان نظر قبلی را دارم".

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، نیز یک ساعت و نیم بعد، در مصاحبه جداگانه ای با فرحناز ترکستانی از قول وی نوشت:‌ "با وجود اینکه امروز رئیس جمهوری حکم ریاست من بر سازمان ملی جوانان را ابلاغ کرده است، اما نمی توانم این سمت را بپذیرم" .

اما با گذشت حدود نیم ساعت، ایرنا مصاحبه دیگری را با خانم ترکستانی منتشر کرد که در آن از وی نقل شده بود: "خود را سرباز خدمتگزار دولت آقای دکتر احمدی‌نژاد می‌دانم و در مسئولیت جدید انجام وظیفه خواهم کرد."

به گزارش ایرنا وی خاطرنشان می کرد:"به‌دلیل بیماری از رییس‌جمهور درخواست کرده بودم که این مسئولیت را به فرد دیگری بسپارند اما پس از صدور حکم رسمی، خود را موظف به انجام این وظیفه مهم می‌دانم."

انتشار نقل قول های متناقض در مورد آمادگی یا عدم آمادگی فرحناز ترکستانی برای پذیرش معاونت رئیس جمهوری، واکنش منفی برخی رسانه های ایران را در پی داشته است.

مطالب مرتبط