کیهان: برخی مراجع تقلید 'آب به آسیاب دشمن می ریزند'

حسین شریعتمداری
Image caption حسین شریعتمداری منصوب آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی است

روزنامه کیهان، در سرمقاله ای به قلم حسین شریعتمداری مدیرمسئول این روزنامه، از مراجع تقلیدی که خانواده های زندانیان سیاسی را در منازل خود می پذیرند به شدت انتقاد کرد.

کیهان امروز اول دی (۲۲ دسامبر) با انتقاد از چنین روحانیانی نوشت: "چرا برخی از مراجع عظام و محترم- فقط برخی از آنها که محترمند و نه برخی دیگر که نه مرجع هستند و نه قابل احترام- وارد این بازی شده و در این بازی دشمن ساخته، چه بخواهند و چه نخواهند، آب به آسیاب دشمنان اسلام ریخته اند؟"

سایت خبرآنلاین نزدیک به علی لاریجانی رئیس مجلس، با نقل سرمقاله کیهان یادآوری کرده است آقایان جوادی آملی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی و موسوی اردبیلی از جمله مراجعی بوده اند که اخیرا با خانواده یکی زندانیان سیاسی دیدار کرده اند.

سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران مخالفان دولت نیز، اخیرا از مراجعه خانواده محمد نوری زاد به منازل روحانیان ارشدی چون آقایان وحید خراسانی، گرامی، موسوی اردبیلی، صانعی، مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی و بیات زنجانی خبر داده بود.

محمد نوری زاد مستند ساز زندانی، قبل از دستگیری و نیز در دوران زندان، نامه های انتقادی تندی را به آیت الله خامنه ای نوشته است.

روزنامه کیهان در سرمقاله امروز خود بدون نام بردن از افراد مشخصی هشدار داده است که "اعضای خانواده فتنه گران زندانی" در ملاقات با مراجع تقلید "با دروغ بافی درباره شرایط زندان و ادعای بی گناهی بازداشت شدگان، علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف و پاکباخته آن دست به سیاه نمایی می زنند".

حسین شریعتمداری در این سرمقاله با تاکید بر اینکه "از مراجع و عالمان دینی انتظار دیگری در میان است" نوشته: "نگاهی به اخبار و گزارش های مربوط به این دیدارها نشان می دهد مراجعه کنندگان به دفاتر مراجع که از سوی کانون واحدی مدیریت می شوند، در ملاقات خویش با مراجع محترم، از جرایم و جنایات هولناکی که زندانیان مورد اشاره مرتکب شده اند، کمترین سخنی به میان نمی آورند، بلکه به گونه ای حساب شده دست به مظلوم نمایی می زنند."

کیهان مصلحت را در آن دانسته که خانواده های زندانیان "با تابلوی حمایت از فتنه گران در بیوت مراجع عظام حاضر نشوند" و اگر مراجع قصد پذیرش آنها را داشته باشند "با صراحت، موضع خود نسبت به فتنه و اقدامات ضد اسلامی و جنایتکارانه فتنه گران را نیز بیان کنند ".

روزنامه کیهان، از موسسات زیر نظر رهبر ایران است که مدیرمسئول آن، مستقیما توسط آیت الله خامنه ای منصوب می شود.

مطالب مرتبط