نگرانی از وضعیت جسمی عیسی سحرخیز

عیسی سحرخیز
Image caption آقای سحرخیز به سه سال حبس تعزیری، پنج سال ممنوعیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی و نیز یک سال ممنوع الخروجی محکوم شده است

با افزایش نگرانی از وضعیت جسمی عیسی سحرخیز، روزنامه نگار زندانی در ایران، فرزند او در نامه ای خطاب به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، از نحوه مراقبت های پزشکی فراهم شده برای پدرش انتقاد کرد.

مهدی سحرخیز (فرزند عیسی سحرخیز) امروز دوم دی (۲۳ دسامبر) به بی بی سی فارسی گفت که علت نوشتن این نامه به دادستان تهران، آنست که طی روزهای اخیر، پدرش بارها به علت افت و خیز ناگهانی فشار خون به بخش بهداری زندان منتقل شده است.

به گفته آقای سحرخیز، پزشکان و متخصصان بارها تاکید کرده اند که پدر او برای مراقبت های ویژه پزشکی، نیاز به استفاده از بیمارستان های تخصصی دارد.

آقای سحرخیز گفت: "به نظر من یک کینه شخصی نسبت به پدر من وجود دارد و نمی خواهند که او به خارچ زندان برود؛ می خواهند او را زجر بدهند."

در نامه سرگشاده خطاب به دادستان تهران، مهدی سحرخیز نوشته است: "جناب دادستان، آنچه امروز در زندان بر پدر من می گذرد، قتل عمد است. اما قتلی تدریجی. اگر میل قدرت بر آن بوده که حکم اعدامش دهد، از ترس رسوایی، اعدام تدریجی را برگزیده."

عیسی سحرخیز که در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی، مدتی مدیریت اداره مطبوعات داخلی وزارت ارشاد را برعهده داشت، طی هفته های گذشته بارها به علت خونریزی داخلی، عفونت محل جراحی و نوسانات ناگهانی فشار خون، به بهداری زندان رجایی شهر کرج منتقل شده اما از انتقال او به بیمارستانی در خارج از زندان جلوگیری شده است.

آقای سحرخیز، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به سه سال حبس تعزیری، پنج سال ممنوعیت و محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی و نیز یک سال ممنوع الخروجی محکوم شده است.

عیسی سحرخیز بعد از بازداشت به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و بعد از چندین ماه زندانی بودن در زندان اوین تهران، همراه چند زندانی سیاسی دیگر از جمله احمد زیدآبادی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

مطالب مرتبط