چهار نفر در زاهدان به جرم 'آدم ربایی' اعدام شدند

Image caption دادگستری سیستان و بلوچستان می گوید که این افراد به جرم آدم ربایی اعدام شده اند

دادگستری سیستان و بلوچستان گزارش داده که چهار نفر به جرم آدم ربایی و "افساد فی الارض" در زاهدان اعدام شده اند.

روز شنبه یازدهم دی (اول ژانویه) دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد که چهار نفر از اعضای "یک باند مخوف آدم ربا در شهر زاهدان" در زندان زاهدان اعدام شده اند.

بنابر این اطلاعیه، بعد از شناسایی این باند، نیروهای انتظامی و اطلاعاتی وارد عمل شده و بعد از درگیری مسلحانه، تعدادی از افراد این گروه کشته و تعدادی نیز دستگیر شدند.

ابراهیم حمیدی رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان گفته است که پرونده این "باند شرور" در دادگاه علنی و با حضور کلای مدافع برگزار شده و حکم اعدام چهار نفر از آنها روز شنبه یازدهم دی در زندان زهدان اجرا شده است.

محمود برآهویی، شهرام نارویی، ظهور احمد عاصف و جهانبخش برآهویی چهار نفری هستند که روز شنبه اعدام شده اند.

بنابر اطلاعیه دادگستری سیستان و بلوچستان، این افراد بارها اقدام به "آدم ربایی مسلحانه" کرده و به رغم گرفتن دهها میلیون تومان از خانواده های گروگان ها "اقدام به قتل تعدادی از گروگانها از جمله آقایان محمود شهرکی، محمد بدخشان و جعفر کیخا نموده اند."

اتهام دیگر این افراد حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و تیراندازی در معابر عمومی اعلام شده و دادگستری می گوید که آنها "مرتکب افساد فی الارض و محاربه با خدا و پیامبر" شده بودند.

یازده روز پیش نیز یازده نفر به جرم ارتباط با گروه جندالله و عملیات خشونت آمیز و ایجاد شرارت و ناامنی در شهر زاهدان اعدام شده بودند.

استان سیستان و بلوچستان در سال های اخیر شاهد نا آرامی هایی از جمله بمب گذاری، حمله مسلحانه، ترور و آدم ربایی بوده که عوامل برخی از این اقدامات، قاچاقچیان مواد مخدر و گروه های تبهکار هستند و عوامل برخی دیگر از این نوع اقدامات نیز گروه هایی هستند که خود را مدافع حقوق ساکنان سنی مذهب این استان می دانند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست