حراج خودروی رئیس جمهوری ایران آغاز شد

ahmadinejad-car.com
Image caption عکس از : ahmadinejad-car.com

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران خودروی شخصی خود را به حراج گذاشته و هدف از این اقدام را کمک به تامین مسکن مددجویان و نیازمندان اعلام کرده است.

ثبت نام در حراج بین المللی خودروی آقای احمدی نژاد با راه اندازی یک سایت اینترنتی چند زبانه از روز شنبه ۱۱ دی (اول ژانویه) آغاز شده است.

در این سایت عکس هایی از خودروی شخصی رئیس جمهوری ایران منتشر شده است.

این خودرو که یک پژوی ۵۰۴ سفید رنگ مدل ۱۹۷۷ است، از زمان رسیدن آقای احمدی نژاد به مقام ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴ کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.

زمانی که آقای احمدی نژاد شهردار تهران بود، بیشتر با این خودرو رفت و آمد می کرد.

'حرکت نمادین'

احمد اسفندیاری، سرپرست سازمان بهزیستی ایران در مراسم آغاز ثبت نام برای شرکت در حراج خودروی آقای احمدی نژاد، این اقدام را "حرکتی نمادین به منظور جلب مشارکت های عمومی برای تامین مسکن محرومین" خواند.

به گفته آقای اسفندیاری، مرحله اول این حراج "با شرکت افراد حقیقی و حقوقی و شرکت ها در سطح داخلی و خارجی" انجام می شود و متقاضیان با بالاترین مبالغ پیشنهادی به حراج حضوری دعوت می شوند.

حراج حضوری خودروی آقای احمدی نژاد در شهر آبادان و همزمان با برگزاری نمایشگاه خودورهای کلاسیک در منطقه آزاد اروند در ماه بهمن انجام خواهد شد.

به گفته سرپرست سازمان بهزیستی ایران، بیشترین مبلغ برای خرید خودروی آقای احمدی نژاد تا کنون یک میلیارد تومان بوده که از سوی "کشورهای عربی" پیشنهاد شده است.

طرح تامین مسکن برای معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی، بخشی از طرح دولتی مسکن مهر است.

بر اساس این طرح قرار است طی سه سال آینده حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به مددجویان و معلولان واگذار شود.

مطالب مرتبط