مرگ بیش از چهار هزار موتورسوار در هشت ماه امسال در ایران

متورسواران ایرانی
Image caption علت مرگ بیشتر موتورسواران ایرانی عدم استفاده از کلاه ایمنی است

چهار هزار و ۶۵۹ موتور سوار در هشت ماه اول سال ۱۳۸۹ در تصادفات رانندگی در ایران کشته شده اند.

جابر قره داغی، رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور با اشاره به کاهش۳.۶ مرگ موتورسواران نسبت به سال گذشته، گفت: "بیشترین میزان مرگ و میر موتورسواران در نیمه اول سال اتفاق می افتد."

آقای قره باغی دلیل این امر را استفاده نکردن موتور سواران از کلاه ایمنی در فصول گرم سال عنوان کرد.

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور گفت:"آمار نشان می دهد که ۳۳ درصد این افراد سنشان بین ۱۸ تا ۲۴ سال است."

او گفت که مرگ موتور سواران بیشتر در مسیرهای برون شهری اتفاق می افتد تا در مسیرهای درون شهری.

پیش از این عبدالرزاق برزگر، معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور آمار کشته شدگان جاده های ایران در نیمه اول سالجاری را ۱۲ هزار و ۸۱۲ نفر اعلام کرده بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۳ درصد افزایش داشته است.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور گفته بود:"بیشترین تعداد کشته های تصادفات در شش ماه اول امسال، در ماه های فروردین و شهریور بوده است."

آقای برزگر "ضربه به سر" را عامل ۵۳.۵ درصد از مرگ ها دانسته بود و گفته بود که "بستن کمربند ایمنی در خودروها و "استفاده از کلاه توسط موتور سیکلت سوارها" می تواند تا حد زیادی از این قبیل مرگ ها جلوگیری کند.

بنابر گزارش پلیس ایران، در ده سال گذشته یعنی از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۸ بیشتر از ۲۶۵ هزار نفر در حوادث رانندگی در جاده های این کشور کشته شده و بیشتر از دو میلیون نفر مصدوم شده اند.

سالانه حدود۸۰۰ هزار تصادف در ایران روی می دهد و این کشور در ردیف اول حوادث مرگبار جاده ای جهان قرار دارد.

برآورد خسارات تصادفات در جاده های ایران چندان آسان نیست اما برخی میزان آن را سالانه بیش از پنج هزار میلیارد تومان (بیش از ۵ میلیارد دلار) برآورد می کنند.