پلیس تهران: مهمانی مختلط جرم است

نیروی انتظامی
Image caption رئیس پلیس امنیت عمومی تهران دو روز پیش از تشدید طرح برخورد با اراذل و اوباش خبر داده بود

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفته که هر نوع مهمانی مختلط جرم است و پلیس با اینگونه مجالس که "حدود شرعی در آنها رعایت نشود" برخورد می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سرهنگ علیرضا محرابی، روز جمعه ۱۷ دی (۷ ژانویه) از "کشف" پنج پارتی در شمال تهران خبر داد و گفت:"هم اکنون این پرونده ها از سوی مراجع قضایی در حال بررسی است."

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران به کشف مشروبات الکلی در چنین مهمانی هایی اشاره کرد و گفت که آمار نشان می دهد برگزاری چنین پارتی هایی در تهران روند رو به رشدی نداشته است.

پلیس ایران از سال 85 شدت عمل بیشتری نسبت به مسائل اجتماعی از خود نشان داده است.

از جمله این طرح ها می توان به طرح شناسایی و برخورد با " اراذل و اوباش" و هم چنین "طرح جدید امنیت اجتماعی" اشاره کرد که از بهار سالجاری اجرا شده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران، روز چهارشنبه 15 دی از تشدید اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش خبر داده بود.

آقای محرابی گفته بود با هماهنگی قوه قضائیه تعدادی از اراذل و اوباش دستگیر شده در زندان اند و تعدادی هم آزاد شده اند.

در اردیبهشت ماه سالجاری، آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران در دیدار با وزیر کشور و فرماندهان نیروی انتظامی ایران خواهان برخورد "کاملا جدی" با "مفاسد اجتماعی" شده بود.

او گفته بود: "باید در مقابل کج روی و عمل مجرمانه فردی، اجتماعی و سیاسی به طور قاطع برخورد شود."

آیت الله خامنه ای تاکید کرده بود: "در برخورد با برخی افراد که تعمدا یا از روی بی توجهی چهره جامعه را از لحاظ دینی، نجابت و عفاف خارج می کنند نیز باید برخوردی قوی و صحیح انجام شود."

رهبر ایران گفته بود: "نیروی انتظامی برخلاف سایر نیروهای مسلح، با یک دشمن آشکار مواجه نیست بلکه مجرمان در میان مردم قرار دارند و نیروهای انتظامی باید همچون یک جراح حاذق و ماهر، غده سرطانی را بدون آنکه به اعضا و جوارح بدن آسیبی وارد شود، خارج نمایند".