پلیس از شماره گذاری خودروهای سایپا جلوگیری می کند

تصادف در ایران
Image caption به گفته مسئولان راهنمایی و رانندگی نا ایمن بودن خودروها از دلایل تصادف منجر به مرگ است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که "محصولات تولید سایپا در بهمن و اسفند ماه به دلیل مجهز نشدن به تجهیزات ایمنی، در سال ۹۰ مجوز شماره گذاری (پلاک) دریافت نمی کنند."

سرتیپ اسکند مومنی به خبرنگاران گفت پیشتر این شرکت خودروسازی توافق کرده بود که ترمز ضد قفل و تجهیزات ایمنی بر روی خودروها نصب کند، " اما سایپا به این توافق عمل نکرده است."

آقای مومنی با اشاره به اینکه در ابتدای سالجاری به خودروسازان اعلام شد که بدون هماهنگی اقدام به پیش فروش محصولات نکنند، گفت:"صرفا خودروسازانی که به تعهدات خود عمل کرده اند از ۲۲ بهمن ماه امسال خودروهای تولیدی آنها شماره سال ۹۰ را دریافت خواهند کرد."

یک سال پیش در همین زمان پلیس شماره گذاری برخی خودروها نظیر پژو 405، روا و یک مدل از خودروی ال 90 را به دلیل نداشتن ترمز ضد قفل (ای بی اس) متوقف کرده بود.

تصمیم پلیس با اعتراض خودروسازان مواجه شد و وزارت صنایع برای حل این مشکل، نشستی را با حضور خودروسازان و پلیس برگزار کرد و به گفته پلیس، سه طرف در زمینه ایمنی خودروها به توافق رسیدند.

پس از آن پلیس ایران اعلام کرده که خودروی پژو 405 از این پس دوباره شماره گذاری خواهد شد. سرتیپ اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران گفته که "تنها 12 روز از شماره گذاری خودروهای فاقد "ای بی اس"، جلوگیری کردیم."

در شهریور ماه نیز رئیس پلیس راهور ایران، خودروسازان را موظف کرد تا ایمنی محصولات خود را افزایش دهند و گفت: نصب کیسه هوا و ترمز ضد قفل حداقل ایمنی برای خودروها است.

به گفته سرتیپ مومنی، از مزایای ترمز ضد قفل ، "کاهش مسافت برای توقف، کاهش فرسایش لاستیک ها و جلوگیری از انحراف خودروها به هنگام ترمز است."

آقای مومنی پیشتر اعلام کرده که عامل ۳۰ درصد تصادف های منجر به مرگ در ایران، ناایمن بودن خودرو است.

به گفته آقای مومنی، بر اساس توافقی که بین پلیس و خودروسازان انجام شده، تمام خودروهای ساخت داخل باید تا اسفند امسال به ترمز ضد قفل مجهز شوند.

پلیس امیدوار است با اجباری شدن این ترمز ، سالانه چهار هزار و پانصد نفر از تعداد کشته ها و 50 هزار نفر از تعداد زخمی ها کم شود.

سالانه بيش از 800 هزار تصادف در ايران روی می دهد و ايران در رديف اول حوادث مرگبار جاده ای جهان قرار دارد و پلیس امیدوار است با نصب ترمز های جدید این رقم به نصف کاهش پیدا کند.

بنابر گزارش پلیس ایران در سال گذشته حدود 23 هزار نفر در تصادفات جان باخته اند.

گزارشهای تازه نشان می دهد که آمار تصادفات در سال جاری تاکنون نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است.

خودروسازان بزرگ ایران علت تاخیر نصب این ترمزها را در آن زمان نیاز به بومی ساختن این سیستم و گران بودن نوع فعلی آن عنوان کرده بودند.

سایپا و ایران خودرو که اصلی ترین شرکت های خودروسازی ایران هستند، قول داده اند طی چند سال آینده تمام محصولات آنها به ترمزهای ضد قفل مجهز خواهند شد.

مطالب مرتبط