نامه همسر دو تن از شاکیان سردار مشفق به مراجع تقلید

هفت چهره اصلاح طلب

همسران دو تن از زندانیان سیاسی ایران، با نوشتن نامه ای سرگشاده به مراجع تقلید شیعه، از برخوردهای صورت گرفته با آنها شکایت کرده اند.

به گزارش سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، فخرالسادات محتشمی پور و مریم شربت دار قدس همسران مصطفی تاج زاده و فیض الله عرب سرخی در این نامه نوشته اند: "ما خانواده شاکیان از سردار مشفق و همکاران نظامی اش که کودتای انتخاباتی را رقم زدند، در آستانه اربعین حسینی از رفتار غیرقانونی که با همسرانمان شده است به رسول الله و ولی عصر شکایت می بریم و به محضر شما بزرگواران عرض حال می دهیم."

آنان در نامه خود به دستگیری شبانه دستگیر شدگان اشاره کرده اند و گفته اند که، "عزیزانمان مدتهای مدیدی در بی خبری محض مورد بازجویی و شکنجه" قرار گرفتند و در این مدت از "هیچ اقدام غیر قانونی" در حق آن ها و خانواده هایشان کوتاهی نشده است.

بهزاد نبوی، مصطفی تاج زاده، فیض الله عرب سرخی، محسن میردامادی، محسن امین زاده، عبدالله رمضان زاده و محسن صفایی فراهانی در اواسط مردادماه و مدتی پس از انتشار نوار سخنرانی یکی از فرماندهان سپاه، موسوم به سردار مشفق، از آنچه دخالت سازمان یافته گروهی از فرماندهان قرارگاه ثارالله سپاه در انتخابات سال ۱۳۸۸ توصیف کردند، به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه شکایت کردند.

پس از این شکایت بود که بعضی از این فعالان از جمله مصطفی تاج زاده، محسن امین زاده و محسن صفایی فراهانی که پس از انتخابات دستگیر و سپس بطور مشروط آزاد شده بودند، مجددا بازداشت شدند.

خانم محتشمی پور و خانم شربت دار قدس در نامه خود نوشته اند: "مهندس صفائی فراهانی، اکنون بیش از چهار ماه است که در بیمارستان تحت الحفظ بستری است و آقایان میردامادی، امین زاده و عرب سرخی از حقوق اولیه خود مانند تماس تلفنی، ملاقات حضوری، مرخصی و حتی حضور در مراسم ختم و ترحیم عزیزانشان محروم اند."

نویسندگان نامه با بیان اینکه افراد دستگیر شده از خدمتگزاران انقلاب هستند، رفتارهای صورت گرفته با آنها را "غیرقانونی، غیر شرعی و غیر انسانی" خوانده اند و آن را موجب "وهن نظام و بی حرمتی به احکام شرع و نافی کرامت انسانی" دانسته اند.

همسران این دو معترض انتخاباتی در پایان نامه خود، خواستار حل مشکلاتی شده اند که نزدیک دو سال است کانون خانواده هایشان را درمعرض مخاطرت جدی قرار داده است.

از جمله مراجع تقلیدی که مخاطب نامه خانم محتشمی پور و خانم شربت دار قدس بوده اند، می توان به آیت الله وحید خراسانی، آیت الله شبیری زنجانی، آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله جوادی آملی و آیت الله سیستانی اشاره کرد.

مطالب مرتبط