دفتر احمدی نژاد خبر ملاقات مشاور او با رفسنجانی را تکذیب کرد

احمدی نژاد و رفسنجانی
Image caption دفتر احمدی نژاد ملاقات آشتی جویانه مشاور ارشد او با رفسنجانی را تکذیب کرده است

دفتر محمود احمدی نژاد خبر ملاقات مشاور او با اکبر هاشمی رفسنجانی را تکذیب کرده است.

سایت ریاست جمهوری ایران با انتشار اطلاعیه ای با عنوان "تکذیب خبر یکی از سایت های اینترنتی" نوشته است که پیرو خبر "دیدار یکی از مشاوران ارشد رئیس جمهوری با هاشمی" در یکی از پایگاه های خبری، "بدینوسیله بر کذب و به دور از واقعیت بودن این خبر تاکید می شود."

دفتر امور رسانه ها و پایگاه های اینترنتی رئیس جمهوری در اطلاعیه خود افزوده است: "همچنین با تکذیب خبر منتشر شده در این سایت اینترنتی، گردانندگان آن پایگاه به رعایت حداقل اخلاق و اصول مرسوم رسانه ای دعوت می شوند."

در ادامه این اطلاعیه آمده است که دفتر امور رسانه ها و پایگاه های اینترنتی رئیس جمهوری "حق خود را پرای پیگیری این موضوع محفوظ می داند."

اخیرا پایگاه اینترنتی فردا نوشته بود که "مشاور ارشد" محمود احمدی نژاد در ملاقات با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیشنهاد کرد که در صورت همراهی آقای رفسنجانی با دولت، بازگشت بدون جنجال مهدی هاشمی، فرزند وی به کشور را امکانپذیر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، این شخص نزدیک به رئیس جمهوری، از آقای هاشمی رفسنجانی خواست تا نظرات و مواضع خود را با دولت همسوتر کند.

به نوشته سایت فردا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نیز خواستار آن شد که مقامات دولتی در اداره امور کشور، از نظرات او بیشتر استفاده کنند.

خبر این سایت اینترنتی حاوی نام "مشاور ارشد" آقای احمدی نژاد، زمان این ملاقات و نتیجه عملی آن نبوده است.

اکبر هاشمی رفسنجانی رقیب محمود احمدی نژاد در دومین دور انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری در سال 1384 بود و پس از اعلام پیروزی آقای احمدی نژاد، گاه گزارش هایی از اختلاف نظر او با دولت نهم انتشار می یافت.

در جریان رقابت های انتخاباتی دهمین دوره ریاست جمهوری در سال 1388، آقای احمدی نژاد در مناظره های تلویزیونی، علنا آقای رفسنجانی را حامی نامزدهای مخالف خود خواند و فرزندان او را به ثروت اندوزی متهم کرد.

پس از برگزاری این انتخابات، اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد، که با اتهام تقلب وسیع و اعتراضات و تظاهرات مردم نسبت به نتیجه رسمی انتخابات همراه شد، آقای رفسنجانی از این اعتراضات با عنوان "بحران سیاسی" نام برد و خواستار حل و فصل آن ار راه های مسالمت آمیز شد.

اعلام موضع آقای رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران، که با حضور جمعیت کم سابقه نمازگزاران برگزار شد، انتقاد شدید طرفداران محمود احمدی نژاد را در پی آورد که او را به تخطی از خواست آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، متهم کردند.

آیت الله خامنه ای ساعاتی پس از اعلام نتیجه بحث برانگیز انتخابات ریاست جمهوری، این نتیجه را مورد تایید قرار داده و پس از آن نیز از نزدیک بودن نظرات خود به دیدگاه های محمود احمدی نژاد سخن گفته بود.

از زمان آغاز به کار دولت دهم، آقای رفسنجانی و طرفداران او هدف حملات مداوم شماری از مقامات و رسانه های حامی دولت قرار داشته اند.

بعضی مقامات امنیتی و قضایی نیز مهدی هاشمی را به استفاده از امکانات دولتی در فعالیت های سیاسی علیه محمود احمدی نژاد و ارتکاب تخلفات دیگر متهم ساخته و تهدید کرده اند که در صورت بازگشت به کشور، او را تحت پیگرد قرار خواهند داد.

مطالب مرتبط