دولت ایران: طلب پیمانکاران برق به زودی پرداخت می‌شود

Image caption وزیر نیروی ایران خبر از پرداخت بدهی به پیمانکاران برق در آینده نزدیک داد.

مجید نامجو، وزیر نیروی ایران از پرداخت بدهی چهار هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه به پیمانکاران برق در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای نامجو در حاشیه بهره برداری از یک پست برق در نزدیکی شهر مشهد گفت: "این چهار هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران صنعت برق، در مقابل سرمایه گذاری چهار برابری در دولت های نهم و دهم به وجود آمده است".

او همچنین گفت: "پیش بینی هایی در سنوات مالی بودجه سال درباره ارایه مابه التفاوت های برق برای جبران بدهی پیمانکاران این بخش اندیشیده شده است."

چندی پیش سندیکای صنعت برق ایران در نامه ای به وزیر نیرو نوشته بود که به دلیل بدهی شش هزار میلیارد تومانی دولت به صاحبان صنایع، پیمانکاران و مشاوران صنعت برق، بخش خصوصی به شدت زیر فشار قرار گرفته است و اگر دولت بدهی خود را نپردازد، این صنعت ورشکست خواهد شد.

اعضای این سندیکا در این نامه که خطاب به آقای نامجو نوشته شده بود، ابراز نگرانی کرده بودند که تحمل فشار ناشی از کسری بودجه دولت، ابعاد بحران را چنان گسترده کرده که امید خروج از آن، دور از ذهن به نظر می­ رسد.

به گفته سندیکای صنعت برق، پرداخت مبلغ هزار میلیارد تومان از مطالبات، از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری متوقف شده است.

همزمان با انتشار این نامه، عماد حسینی، مخبر کمیسیون انرژی مجلس ایران ضمن تائید بدهی ۶ هزار میلیارد تومانی (۶ میلیارد دلار) دولت به صاحبان صنایع برق، گفت که این کمیسیون با حضور مسئولان دولتی و بخش خصوصی مشکل صنعت برق را بررسی می کند.

مطالب مرتبط