'صدور حکم زندان برای سه وکیل دراویش گنابادی'

تصاویر منتشر شده از وکلای محکوم شده
Image caption سایت مجذوبان نور تصاویر وکلای محکوم شده را منتشر کرده است

دراویش گنابادی ایران اعلام کرده اند که سه تن از وکلای این دراویش در استان مازندران و جزیره کیش به تحمل حبس محکوم شده اند.

به گزارش سایت مجذوبان نور، پایگاه خبری رسمی دراویش گنابادی، فرشید یداللهی و امیر اسلامی در شعبه ۱۰۲ دادگاه جزایی کیش به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به شش ماه حبس محکوم شده اند.

بر اساس این گزارش، این دو نفر وکیل شماری از دراویش جزیره کیش بودند و موکلان آنها از اتهام اقدام علیه امنیت ملی تبرئه شده بودند.

بنا بر این گزارش، یک وکیل دیگر دراویش به نام مصطفی دانشجو هم در شهرستان نکا در استان مازندران بر اساس اتهام مشابهی به هفت ماه زندان محکوم شده است.

مقام های قضایی ایران در این باره اظهار نظری نکرده اند.

پایگاه خبری رسمی دراویش گنابادی می گوید که شاکی هر دو پرونده وزارت اطلاعات ایران بوده است.

این وب سایت می نویسد که سه وکیل یادشده "از اقدامات خلاف قانون مقامات و ماموران وزارت اطلاعات در برخورد با موکلین خود به مراجع قضایی شکایت کرده بودند، اما این خواسته قانونی آنها نه تنها مورد توجه قرار نگرفت، بلکه به شکایت وزارت اطلاعات از آنها و نهایتا محکومیت ایشان در دادگاه های مورد اشاره منجر شد."

سایت مجذوبان نور همچنین گزارش داده است که جلسه رسیدگی به اتهامات هفت نفر از دراویش گنابادی، یکشنبه (سوم بهمن) در دادگاه انقلاب شهرستان الشتر لرستان برگزار می شود.

حدود سه هفته پیش مرتضی محجوبی، یکی از مشایخ طریقت نعمت اللهی گنابادی در فولادشهر اصفهان دستگیر شد که در پی تجمع اعتراض آمیز دراویش در مقابل زندان مرکزی اصفهان، آزاد شد.

برخوردهای سال های اخیر با پیروان سلسله دراویش نعمت الهی گنابادی که به تخریب حسینیه های دراویش در شهرهای بروجرد و اصفهان انجامید از بهمن ماه سال ۱۳۸۴ و با تخریب حسینیه دراویش در قم آغاز شد.

گروهی از روحانیان سنتی شیعه و مقام های نهادهای مذهبی در ایران در سال های اخیر از گرایش روزافزون جوانان به بعضی اعتقادات عرفانی و صوفی گرایانه اظهار نگرانی کرده و این اعتقادات را گمراه کننده دانسته اند.

مطالب مرتبط