هفت محکوم مواد مخدر در کرج اعدام شدند

دادستانی عمومی و انقلاب استان البرز حق نشر عکس hadid.ir
Image caption قوه قضائیه می‌گوید که اعدام‌های امروز در جهت برخورد قاطعانه با قاچاق مواد مخدر بوده است

ایران می گوید که هفت تن از محکومان جرایم مرتبط با مواد مخدر را صبح امروز در زندان قزل‌حصار در کرج اعدام کرده است.

علی فرهادی، دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت که حکم اعدام این افراد در دادگاه انقلاب کرج صادر شده و به تأیید دیوان عالی کشور رسیده است.

او گفت که این افراد با تنفیذ صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران و بر مبنای "دستورات ایشان در برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ" اعدام شده اند.

به گفته آقای فرهادی، اتهام یکی از اعدام شدگان وارد کردن ۳۷۰ گرم کراک به داخل زندان و اتهام دو تن دیگر "نگهداری" و "استعمال" مقادیر زیادی کراک و هروئین در داخل زندان بوده است.

مشخص نیست که آیا دلیل زندانی شدن این افراد، ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر بوده است یا آنها در ابتدا به جرم دیگری زندانی شده بودند.

سایر اعدام شدگان امروز در کرج به نگهداری، جاسازی، خرید و فروش مقادیر زیاد کراک و حشیش و مصرف تریاک متهم بوده اند.

ایران در هفته های اخیر تعداد زیادی از محکومان جرایم مربوط به مواد مخدر، مجرمان جنسی و تعدادی از زندانیان سیاسی را اعدام کرده که این اقدام، اعتراض گروه های مدافع حقوق بشر را برانگیخته است.

سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود که روز سه شنبه منتشر شد، نسبت به عمیق تر شدن "بحران حقوق بشر" در ایران ابراز نگرانی کرده و از جمله نوشته است که ایران، پس از چین، بیشترین تعداد اعدام شدگان را دارد.

مطالب مرتبط