بزرگراه تهران-پردیس دوباره افتتاح شد

بزرگراه پردیس حق نشر عکس ggg
Image caption بزرگراه پردیس، تنها چند روز پس از افتتاح اولیه به دلیل ناامنی توسط پلیس راه بسته شد

بزرگراه تهران-پردیس روز شنبه ۹ بهمن ۲۹(ژانویه)، توسط محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران و حمید بهبهانی، وزیر راه و ترابری ایران برای دومین بار افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، راه اندازی این بزرگراه به تسهیل ترافیک بین شهر ۴۰۰ هزار نفری پردیس و تهران کمک می کند و فاصله این شهر تا تهران، بیست دقیقه کوتاه تر می شود.

بزرگراه تهران-پردیس اولین بار در خرداد ۱۳۸۸ و پیش از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری توسط وزیر راه و ترابری افتتاح شد، اما چند روز بعد توسط پلیس راه به علت عدم ایمنی بسته شد.

در مدت یک سال و نیم پس از افتتاح اولیه این بزرگراه، آقای بهبهانی بارها از افتتاح مجدد آن خبر داده بود.

این در حالی است که سه روز دیگر مجلس ایران، طرح استیضاح وزیر راه وترابری را در صحن علنی مجلس مطرح می کند.

استیضاح وزیر راه و ترابری در پی تصادفات جاده ای و سانحه های هوایی اخیر از جمله سقوط مرگبار هواپیمای شرکت ایران ایر در ارومیه مطرح شده است.

هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه، ۱۹ دی در پانزده کیلومتری شهر ارومیه سقوط کرد و ۷۸ سرنشین آن کشته و ۲۷ نفر نیز زخمی شدند.

آقای بهبهانی در نخستین اظهار نظر خود پس از سقوط این هواپیما گفت که دلیل سقوط هواپیما فنی نبود و بلکه شرایط بد جوی و نامناسب بودن دید خلبان، دلیل اصلی سقوط بوده است.

نمایندگان خواهان استیضاح آقای بهبهانی، دلایل خود را در یازده محور از جمله وقوع سوانح پی در پی و اعلام نظرات غیرکارشناسی از سوی مسئولان وزارت راه، استفاده از ناوگان هوایی مستهلک، دادن وعده های غیر عملیاتی و عزل و نصب های پی در پی در وزارت راه مطرح کرده اند.

وزیرراه و ترابری، دارای دکترای مهندسی راه و ساختمان است و به مدت بیست سال رئیس دانشکده عمران، دانشگاه علم و صنعت بود؛ دانشکده ای که محمود احمدی نژاد نیز از آن فارغ التحصیل شده است.

آقای بهبهانی با وجود انتقادات فراوانی که نسبت به عملکرد یکساله او در دولت پیشین محمود احمدی نژاد می شد، توانست برای حضور در دولت دهم نیز از مجلس رای اعتماد بگیرد.