دومین احضار محمدحسین کروبی به اوین

محمدحسین کروبی حق نشر عکس Saham News
Image caption محمدحسین کروبی بزرگترین پسر مهدی کروبی است

محمد حسین کروبی، بزرگ ترین فرزند مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت ایران، به دادسرای زندان اوین فراخوانده شد.

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، به بی بی سی فارسی گفت که پسرش صبح امروز ۹ بهمن (۲۹ ژانویه) برای دومین بار در طول ۱۵ روز به دادسرای اوین احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

سایت سحام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی به دبیرکلی مهدی کروبی، نوشت که تحت فشار قرار گرفتن محمدحسین کروبی به دلیل بیان مواضع پدر خود در "افشای جنایات کهریزک" بوده است.

در پی تظاهرات اعتراضی پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران، بسیاری از دستگیر شدگان به بازداشتگاه "کهریزک" در جنوب تهران انتقال یافتند و در آنجا مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفتند.

خانم کروبی در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت: "به جای آنکه مسببان جنایت های کهریزک محاکمه بشوند، امروز خانواده کروبی مورد غضب قرار گرفته اند".

وی با ذکر اینکه بازجویی امروز از محمدحسین کروبی ۵ ساعت به طول کشیده، اظهار داشت که علی کروبی، فرزند سوم او هم به خاطر صدمات وارد شده بر وی پس از بازداشت در روز ۲۲ بهمن سال گذشته، که به "شکستن سر و دست و دنده های او" انجامید، هنوز تحت درمان قرار دارد.

فاطمه کروبی افزود که فرزند دوم وی محمدتقی کروبی هم، که "۷۰ درصد سلامت خود را در جبهه های جنگ از دست داده"، بعد از انتخابات ممنوع التدریس در دانشگاه و همچنین ممنوع الخروج شده است.

سحام نیوز، در خبر امروز خود در مورد محمد حسین کروبی نوشته است که وی "از سن ۱۵ سالگی در جبهه های جنگ و عملیات های بزرگ نظیر فتح المبین، بیت المقدس در آزاد سازی خرمشهر، والفجر مقدماتی و … به عنوان نیروی عملیانی حضور داشته است."

مطالب مرتبط